Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Káros a napi 1 nagy zacskó...

Káros a napi 1 nagy zacskó chips?(100-200gr)

Figyelt kérdés

Rengetegszer döntünk olcsóbb chips mellett amikben ízfokozók stb-k vannak, de néha drágábbakat is veszünk, pl chio, ami 100%napraforgóolajjal és ízfokozók nélkül van.


Anyukám sajnos chips függő, és már 65éves. Nagyon aggódok, és jó lenne valamilyen más alternatívát találni a chips helyett, hogy minél tovább éljen.. Esetleg léteznek "egészséges" chipsek drágábban?


Ennek az életmódnak mik lehetnek a következményei?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 18. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Krumplivirág nő majd a fületekből.Rettentően káros !
2021. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Vágj fel neki mindenféle zöldségeket, csinálj hozzá mártogatóst (tejföl-fokhagyma-snidling-bor-stb.) és azt rágcsálja.
2021. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
nem bor, hanem borS :)))
2021. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%
sajnos tinédzserként ugyanezzel a problémával küzdöttem, de sikerült teljesen lemondanom a chipsről, helyette finom gyümölcsöket, ropit, valamint sajtot eszek (babybel isteni finom), úgyhogy saját tapasztalatból ezeket tudnám ajánlani :)
2021. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem magas a vérnyomása? Ennyi csipsz elég sok sót is tartalmaz sajnos. A felcsíkozott zöldség jó ötlet, ha a fogai jók még.
2021. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem annyira sztem de ezt az adagot már ne emelje és probáld meg megbeszélni anyuddal, hogy inkább hetente 1 zacskóra álljon át, úgy már egyátalán nem káros.
2021. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt időszak, sokminden összejött, fél életem az utakon, stb, hogy rengeteg ilyen csipszet, gyors kaját, stb ettem...

Nem tudom a 65 éves édesanyád mennyit mozog intenzíven ( nem sétálgatás, meg porszívózás, hanem tényleg intenzíven)

nekem 5 hónap alatt 15 kiló pattant fel!!!!


Csak egy példa a jéghegy csúcsára, amit egy 15 kilós fölösleg okoz:


Azt már leadtam , de nemrég egy kb 6 kg-os súlyt vittem A-ból B-be, kb 800 méteren keresztül.

Az út felétől minden lépésemnél éreztem a terhelést, a talpamtól kezdve, az összes izületemen át, a derekamig, mindenhol!

Izom erőben bírtam, nyilván azért ez nem tétel, többszörösét is elvittem volna, nem is ez a lényeg.

Hanem amire elsőre nem gondolnál.

A szív, tüdő, izületek, és ha ez a fölösleg zsírból van, akkor a meszesedés, az érszűkület, érelzáródás, és ezeknek milliónyi szövődménye!


És hiába függő, azért ez mégse drog, nem olyan nehéz leszokni róla.

Nekem pár hetet kellett kihagynom ahhoz, hogy átálljon az agyam, és megvetéssel gondoljak rá, mint amit tönkreteszi az életem.


15 kilóval könnyebben annyival másabb a terhelhetőség, a komfort érzet, az önbizalom, a mindennapok dinamizmusa, hogy lazán megéri félretenni az ilyen chips féléket. Elindulni nehéz. De ha érezhető az eredmény az nagy motiváció!

2021. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Rettenetesen KÁROS!

Az Aldban például lehet kapni egyészséges rízs chipset, a Sparban pl. almachipset

2021. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!