Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyiket,támogatnád,vásárolnád...

Melyiket,támogatnád,vásárolnád a műanyag,alumínium dobozos,üveg italos termékeket ?

Figyelt kérdés
Fenntartható .

2021. jún. 8. 20:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy,az alumíniumot,lehet újra hasznosítani na nem a végtelenig .

Akkor onnan,fogjuk meg a kérdést melyik előállítása egyszerűbb tehát mire termék lesz belőle .

Lásd.-Üveggyártás

-Alumíniumgyártás

-Műanyaggyártás

És akkor innentől,számoljuk a költségeket,és előállítási terheit .

2021. jún. 8. 22:13
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig az élettartam-költséget kéne kiszámolni és leosztani a használatok számával, nem pedig hasraütésszerűen a mi narratívánknak tetsző szempontokat kiragadni és csak azok mentén végezni az összehasonlítást.
2021. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Én az üveget, mert nekem az a leggusztusosabb.
2021. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Németországban mindegyiket újra lehet hasznosítani mert betétdijas.
2021. jún. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem azért is kár ennyire elköteleződni valami mellett, mert ezek sok esetben nem alternatívái egymásnak.

Mondjuk befőtteket, savanyúságokat , soha nem fognak alu dobozba tenni.


Úgyhogy végülis kb mindegy, szerintem nem ezen van a hangsúly, hanem az egész rendszer kialakításán, mennyire hatékony.

Nyilván a műanyagnál minden százszor jobb, akinek ezt magyarázni kell, az nem ért hozzá. Se maradéktalanul, se végtelenszer nem lehet újrahasznosítani, a végeredmény előbb utóbb 100%-ban a környezetszennyezés.

Az un. "lebomló" műanyag jelenleg szimpla parasztvakítás, mert ami mikroműanyaggá bomlik, az már elvileg lebomlott, gyakorlatilag meg akkor kezd csak igazán teljes erővel mérgezni.


Az alumínium ilyen formában szintén nincs a természetben, és maximum a felnik közt minősül könnyű fémnek, élettani szempontból nehézfém, és súlyosan terheli a környezetet, miután kikerült az újrafelhasználás rendszeréből, hiszen rá is vonatkozik, hogy se 100%-ban, se végtelenszer, nem lehet újrahasznosítani.

A 3 közül egyedül az üveg természetes anyag, ami nem terheli a környezetet, hátránya, hogy brutálisan sok idő alatt bomlik le, gyakorlatilag emberi léptékkel nézve, mondhatjuk, hogy nem bomlik le. (több millió év...)


Szóval én azt mondom, hogy ha a gyakorlati hasznát nézzük, akkor mindegy, hogy üveg, vagy alu, ennél fontosabb a felhasználásának a kialakított rendszere, hogy minél nagyobb arányban kerüljenek vissza újrafelhasználásba, és az is legyen jóval hatékonyabb!

Ezek a dolgok, amik manapság még csak gyerekcipőben járnak!


Lehet példálózni Németországgal, csak mi nem ott élünk. Itt nem hogy a műanyagnak, még a befőttes üvegeknek sincs betétdíja, és én pl. konkrétan tudok olyan 50.000-es lakótelepről, ahol még csak a szelektív gyűjtés se megoldott, tehát ingyen se lehet kidobni úgy, hogy esély legyen újra felhasználni, csak megy a közösbe.


Erre szoktam mondani, hogy a magyarok mindig mindennek csak a karikatúráját tudják megcsinálni.

Betiltják a szívószálakat, hurrá, látványos parasztvakítás, az igazán nagy volumenű dolgokban a háttérben meg középkori a színvonal.


Tokaj hegyalja.... tájvédelmi körzet, világörökség része, kiemelt, világhírű borvidék, hungarikum, védett márkanév, hagy ne soroljam...

Közepén egy akkora szemétégetővel, hogy 10 kilométerre érezni!

És akkor örüljünk, mint majom a farkának, hogy nem szénerőművet építettek oda, mert az is tervben volt!

Az a szégyen, hogy 100 ilyet tudok mondani!

Itt kéne kezdeni ezt a történetet, az alapoknál, nem a finomhangolásnál!

2021. jún. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem azért, de már létezik műanyag lebontó baktérium. Nem kamu, tessék utána olvasni!
2021. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Tudjuk, hogy létezik, azt is, hogy még ott is kísérleti fázisban van, ahol adott a lehetőség a használatára, de itt is a rendszer kialakításában van a kulcs, attól, hogy ez a gyakorlatban globális szinten működjön, fényévekre vagyunk.

Kb ahhoz tudom hasonlítani, mint az olyan témájú műsorokat, hogy majd a Marson alakítunk ki kolóniát, ha ezt a bolygót már szerte szét b@sztuk.

Egyelőre ahhoz, hogy egy valóban megvalósuljon, sehol nem vagyunk, másrészt nem arra kéne koncentrálni, hogy "mi lesz ha" hanem alapból nem kéne szétcseszni!

Hasznosak a baktériumok, ott, ahol bevethetőek, de a megoldás az, hogy ne kelljenek a baktériumok, nem pedig az, hogy sz@rjuk magunkból a műanyagot, mert majd a baktériumok elintézik.


Ha hangyányit belegondolsz az anyagmegmaradás törvényébe, az az anyag attól még barmira nem vész el!

Mi lesz a baktériumokkal? Mi lesz velük, ha azok is elpusztulnak, vagy ha azokat eszi meg valami, mert beindul egy tápláléklánc?

Nem szabad elbagatellizálni ezeket a dolgokat!

Az óceánok élővilágának a léte és fennmaradása , legnagyobb részt egy szimpla algavirágzással kezdődik! Az az alapja mindennek!

Ha az összes műanyagot a baktériumokra bíznánk, annyi lenne belőlük, hogy az sokszorosa annak az algamennyiségnek, ami több óceán táplálékláncának az alapját képzi!

És ez baromira nincs meg következmények nélkül!

2021. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%
Sok duma, kevés foganat. Már űrtechnológiás szuperanyagok lesznek, amikor magyarisztánban még mindig pet palackból szlopálja a tróger a kannást. 100 évvel vagyunk a normális népek mögött mindenben. Üveg meg alumínium?:D Látszik, hogy még mindig a 70-es évek színvonala a divat, ami már akkor is elavult volt.
2021. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 qkker1 ***** válasza:
23%

"Lehet példálózni Németországgal, csak mi nem ott élünk. Itt nem hogy a műanyagnak, még a befőttes üvegeknek sincs betétdíja, és én pl. konkrétan tudok olyan 50.000-es lakótelepről, ahol még csak a szelektív gyűjtés se megoldott, tehát ingyen se lehet kidobni úgy, hogy esély legyen újra felhasználni, csak megy a közösbe."


Meg kéne oldani, és nem csak a szájkaratét nyomatni évek óta! A kommunizmusban minden üvegre volt betétdíj, nem tudom miért törölték el! /nem sírom vissza a rendszert, de van ami akkor jó volt/

2021. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Alu. Könnyen, jó minőségben újrahasznosítható és könnyebb mint az üveg. Ráadásul nem törékeny.
2021. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!