Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy házilag készített kb. 25...

Egy házilag készített kb. 25 cm átmérőjű pizza nagyjából hány kalória lehet?

Figyelt kérdés
Közepes tésztával (aminek az összetevői teljesen átlagosak, nincs benne pl gluténmentes hozzávaló stb), átlagos mennyiségű paradicsomszósszal, bőven megrakott (legalábbis a pizzériáknál sokkal kevésbé spórolósan) felvágottal (vagy sonka, vagy szalámi), közepes mennyiségű kukoricával, kevés sült hagymával és sok sajttal? Ez így hány kalória lehet? Persze nem azt várom, hogy valaki pontosan megmondja a számot, csak gondoltam leírom, miből áll, mert én nem tudom, hogy pl egy boltban megvásárolt vagy pizzériai pizzánál mennyivel több kalóriát tartalmaz a házi. Aki megmondaná a körülbelüli értéket, annak nagyon megköszönném!

2021. jún. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Az legalább 20 dkg liszt, már az maga 700 kalória, 10 deka szalámi szintén 500, és akkor még se sajt, se kukorica...
2021. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2: 25 deka lisztből nálunk két pizza készül, vékonytésztás.
2021. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel "közepes tésztájú", "átlagos összetevöjü", "böven megrakott", közepes mennyiségü kukorica" "sok sajt" közül egyik sem olyan adat, amivel bármit is be lehetne saccolni, akármennyi is lehet 1000 és 3000 kcal között.

A felhasznált alapanyagokat le kell mérni, és abból ki lehet számolni nagyjából, így nem.

Ahogy az elözö válaszoknál - az egyik válaszoló szerint 200 g liszt egy pizzához elég, a másik szerint a 250-böl kettö jön ki - az eltérés majdnem duplája.

Ugyanez érvényes minden egyébre is, mérés nélkül semmit nem lehet mondani.

2021. jún. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!