Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért csak a cukros-szénsavas...

Miért csak a cukros-szénsavas üdítők "futnak" ki? Az ásványvíz miért nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bubis ásványvíz is kifut szerintem. Egyébként én a szénsavra tippelek.
2010. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nálam ásványvíz is futott már ki nagyon sokszor. sőt, egyszer spriccelt, majdnem az egész elfogyott az üvegből, mire abbahagyta a saját tartalmának a szétspriccelését :D még a plafonról is csurgott le a víz...

a szénsav miatt.

2010. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm, rosszul fogalmaztam meg. Tudom, hogy a szénsav miatt, de valahogy nekem mindig csak a cukros-szénsavas üdítők (pl. kóla, Fanta, Sprite) futottak ki, ásványvíz még soha. Pedig abban ugyanúgy van szénsav. Megpróbáltam felrázni az ásványvizet (amitől ugye a kóla pl. rögtön kibontáskor spriccel), de nem történt semmi. Ez miért lehet?
2010. aug. 26. 16:34
 4/6 anonim válasza:
Kémiailag lehetnek olyanok az üdítőben az adalékanyagok, hogy a szénsav bomlását és visszaalakulását (H2CO3 -> H2O + CO2 egyensúlyi reakció) a CO2 felszabadulás felé tolják el. (Gáz a folyadékban = buborék, hab, stb. Esete válogatja, nem akarok kémiailag nagyon belemenni.) Ekkor az üdítő jobban is habzik. A leghabzósabb szerintem a light cola.
2010. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem az ásványvíz is sokszor kifutott már..
2010. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igenigen, én is úgy tapasztaltam, hogy a Light kóla fut ki legkönnyebben :) Köszi a válasz, így már kb. értem :)
2010. aug. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!