Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha kapszulába teszek 100mg...

Ha kapszulába teszek 100mg CAROLINA REAPER-t (2.2millió SHU) és megeszem lesz tőle bajom?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni a chili jó hatásait. A szívre, depresszióra... stb és a fogyásra.


Gyári chili kapszulát ettem. Az hatott is.

Arra azt írták 30mg kapszaicin van benne. Passz, h ez a tiszta 15 milliós kapszaicin-e.


Olcsóbban jövök ki SOKKAL.

Ha CAROLINA REAPER port teszek üres kapszulába.


Így a számat nem csípi.


De nem tudom, h okoz e kárt ha lenyelve feloldódik és kijön a kapszulaból 100mg 2.2 milliós paprika.



OLYAN IRJON MÁR AKI ÉRT IS HOZZÁ.



2021. aug. 10. 02:00
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen felesleges. Ha szereted a csípőset edd meg, ha nem, és szorulásod van megsürgetheti a dolgokat, de fájni fog, nem éri meg.

Szívre nem jó, depresszióra sem, legfeljebb ingerli a beleket, ami a felszívódást megakadályozza, de akár folyamatosan használva rákkeltő lehet.

2021. aug. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Én termesztettem otthon a kertben egyszer.Soha ilyen erőset nem ettem még.
2021. aug. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Kapszulába téve üres port legyeled, az ott nedvességet érve megtapad valahol (az egész) és kimarja a gyomrod, a beleid, majd még a lyukat is. Lehet enni ilyeneket, de van akinél gyomorfekélyt és visszafordíthatatlan bélboholy károsodást okoz.
2021. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Gyomrod nem biztos, hogy örülni fog neki.

Az erős paprika ÉLVEZETI CIKK, fűszer - és nem gyógyító hatása miatt fogyasztott.

Izületekre gyógyhatású a mentolos-kapszaicines kenőcs, ám KÜLSŐLEG.

2021. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már a szellemchili (1 millió shu) is komoly belső sérüléseket tud okozni annak, aki nincs hozzászokva az ennyire erőshöz. Viszont...


Ha ennyire bejött ez a chili-dolog akkor kezdhetnél vele valamit. Pl. ha van legalább egy erkélyed, akkor megpróbálhatnád termeszteni. Rengeteg chili fajta létezik, különböző ízvilággal rendelkeznek és szerencsére országon belül lehet magot kapni. Jó hobbi.


Ha Carolina Reaper vonz, akkor jó ha tudod, hogy fokozatosan felépíthető az ember toleranciája. Hangsúly azon, hogy fokozatosan kell szoktatni a szervezetedet.

2021. aug. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

A kapszaicin nem marja ki a beleidet, ez egy marhaság.

A hőmérsékletet érzékelő receptorokat stimulálja, ezért van az égető érzés a szádban, vagy a bőrödön ha rádörzsölöd.

Annyi hátránya van, hogy érzékenyebb gyomrúaknál nagyobb dózisban okozhat hasmenést.

Viszont gondold végig azt is, hogy kifele már nem lesz kapszulában (a kapszaicin csak minimális %-ban emésztődik meg), és a seggeden is van jócskán hőreceptor.


Én inkább még a paprika formájában fogyasztanám.

Salátákba, szendvicsbe, pizzára, levesbe,... Rengeteg módon beilleszthető az étrendedbe.

Mivel fokozatosan hozzászokik a szervezeted, egyre kevésbé fog csípni.


De nem Carolina Reapert (annak nincs finom íze), hanem mondjuk Habanerot, Aji Pineapple-t, vagy más aromás-illatos fajtát. Ezeknek sokkal nagyobb az élvezeti értéke.

2021. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van itt minden pro és kontra . De egy biztos. Reggel a budiban a csempét tuti lekaparod XD
2021. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem javasolnám

Ennél jóval gyengébb chili is nagyon erős hasfájást okozhat

márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!