Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vagyok rosszul az...

Miért vagyok rosszul az édességtől?

Figyelt kérdés

Kiskoromban rengetek édességet zabáltam, többet mint átlagos esetben engednek másoknak a szülei. Mostmár 1-másfél éve azt veszem észre magamon, hogy nem is kívánom annyira az édességet (1 héten kb egyszer akarok enni), másrészt nem is bírom úgy mint régen.


Ma például vettem reggelire 2 csomag sparos gofrit. 1 csomag után már rosszul voltam ami kb 10 percig tarthatott. Fájt a hasam és hányingerem volt.


Nem hinném hogy cukorbeteg lennék, májusban voltam vérvételen, minden adat jó volt. Családban talán 1 távoli rokon van aki cukorbeteg, de ebben nem vagyok biztos.


Szerintetek miért vagyok rosszul az édességektől? Kis mennyiség még oké, de ha gyorsan megeszek egy zacskó gumicukrot akkor már azért érzem, hogy azt nem kellett volna. Sós cuccoktól egyébkent semmi bajom.



2021. aug. 23. 12:35
 1/2 anonim válasza:
100%
Valószínűleg mégis a cukor a ludas. Nem biztos, hogy cukorbeteg vagy, lehet, csak inzulinrezisztens, vagy akár még az sem, de ezek a tünetek jelzésértékűek. Főleg reggel, a cukrosoknak akkor kell figyelniük a legjobban a bevitt szénhidrát felszívódására és mennyiségére. Még esetleg tej-tojáséezékenység lehet gofri esetén, bár az konkrétan tejtermékeknél jobban kijönne. Inkább a cukor a gond mégis. Egy zacskó gumicukor rengeteg. Én terhes cukros voltam, aztán az ellenőrző vérvétel szerint helyreállt a cukrom, mégis fáj a fejem, gyenge vagyok, ha cukros dolgot eszem.
2021. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljes csomag gumicukrot nem is kéne egyből befalni, érthető, amiért rosszul érzed magad utána.
2021. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!