Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet eszpresszót kávégép...

Lehet eszpresszót kávégép nélkül csinálni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek a kávékhoz, úgyhogy ha nagyon baromságot kérdeztem nézzétek el... Akárhogy lehet? Nem akarok egy egész gépet venni, de ha kisebb dolgok szükségesek akkor azokat megveszem.

2021. szept. 5. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
2021. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem igazán, kell a minimum 3 bar nyomás. Van pár kézi kompressziójú eszköz viszonylag drágán, ebben a cikkben van pár jó mainstream termék:

[link]


Nem minden kézi/kompakt gép készít eszpresszót, hiába próbálják úgy eladni. Ez egy nagyon speciális piac.


Ha az espressohoz közeli élményt keresel, akkor Bialetti Brikka, esetleg Aeropress.


Én nem javaslom az eszpresszózást, ha olcsón akarod megúszni. Jobb őrlő is kell hozzá (40-80 ezer) a finomabb szemcseméret miatt, emellett ha veszel méregdrágán valami kézi eszpresszó masinát, ahhoz még kell hattyúnyakú vízmelegítő, ami tudja mérni a hőfokot (15-20 ezer).


Tehát az én javaslatom:

Bialetti Brikka és/vagy Aeropress + Timemore C2 őrlő

2021. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Naponta innál kávét, vagy csak a vendégeidnek akarod?
2021. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Kotyogós kávéfőzővel. Párezer forint. Régen (a kávégépek előtt) csak az volt a háztartásokban.
2021. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Espressohoz elég nagy nyomás kell, 9 bárt szoktak emlegetni.

Ezt eszköz nélkül sehogy sem fogod tudni megoldani.


Van néhány 'alternatív' eszköz, amivel lehet espressot fözni:

- Flair

- 9Barista


de ezekhez is mindenképpen be kell szerezned egy olyan kávéörlöt, ami tud espressohoz örölni. Ezekböl még a kézi örlök is 50.000 forint körül kezdödnek.

Ha azért kérdezed, mert nem akarsz rá pénzt költeni, akkor el kell, hogy keserítselek: még a legolcsóbb setup is minimum 150-200 ezer forintra jön ki. Ráadásul jó espressot csinálni nem is kimondottan egyszerü, elég sok gyakorlást igényel.


Én amit ajánlok: Hagyd meg az espressot azokra az alkalmakra, amikor kávéházba mész, otthon fözz filterkávét( [link] Ehhez is kell kávéörlö, viszont azok az örlök amik jók filterkávéhoz, jóval olcsóbbak(5-10 ezer forint), ezen kívül egy párszáz forintos filtertartóra(kb 500 forint) lesz szükséged, meg néhány papírfilterre(1000 forint körül van a 100as csomag).


Még annyi, hogy sem a kotyogós, sem az aeropress nem espresso, bár mindkettövel lehet viszonylag jó kávét fözni. Az aeropressel talán könnyebb jót fözni.

2021. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Kotyogós
2021. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
2-es vagyok, elírtam 9 bar kell
2021. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Hiába pontozzák le a kávésznobok, ha nem akarsz súlyos pénzeket kiadni akkor marad a kotyogós, vagy a szarvasi főző.
2021. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

#8 nem azért pontoznak le az emberek, mert kávésznobok, hanem azért, mert a válaszod problémás:

egyrészt úgy állítod be, minthogyha a kotyogóssal lehetne espressot fözni, ami tény szerint nem igaz.

A szarvasinak egy modellje van a webáruházukban, ami legalább elégséges nyomást tud, a CM 4677. Viszont maga a szarvasi nem az espressoban erös, konkrétan nem kóstoltam, de ha a kérdezö ivott valahol egy espressot és megveszi ezt a gépet kb 35 ezerért, akkor szinte biztosan csalódni fog.


A harmadik probléma a válaszoddal, hogy úgy állíttod be, minthogyha a kávékészítésnek nem lenne más módja('marad a..'), ami szintén nem igaz, söt.

Nagyon jó kávét lehet fözni french-pressel (2000 forint az ikeában), aeropressel(kb 10000 forint) vagy akár pour over módszerrel, amit fentebb ajánlottam.

2021. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
8 nem az volt a kérdés, hogy hogyan lehet kávét főzni, hanem konkrétan eszpresszót.. ezért lett lepontozva a kotyogós. Ez pedig nem sznobság..
2021. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!