Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindenkinek mást főzni?

Mindenkinek mást főzni?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem ahol valaki a családból étel allergiás. Hogy ott mindenki azt eszi vagy külön főznek arra az 1 emberre mentes menüt?

Mert nálunk én (anyuka) vagyok glutén, tej allergiás és legtöbbször a család is így eszik. Viszont meg szóltak (anyós) hogy akinek nincs baja nem ehet így mert árt neki.



2021. szept. 23. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Igaz én csak olyat ismerek ahol a gyerek gluténérzékeny. Ott neki külön főznek a család többi tagja meg "normál" ételeket eszik.

Anyósodnak annyiban igaza van, hogy a gyerekeknek szükségük van a tejtermékek fogyasztására, nem szabad tőlük indokolatlanul megvonni olyan anyagokat ami a fejlődő szervezet számára hasznos csak azért mert te allergiás vagy rá. Ezt most nem rossz szándékból írom és nem bántani akarlak, ez csak az én véleményem.

2021. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Magadnak külön, a többieknek rendes ételt csinálj. Elhiszem, hogy plusz munka, meg fárasztó, de nagyon sok cikk született róla, hogy miért nem jó, ha egy alapból egészséges ember ilyen étrendeket követ.
2021. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem azt írtam hogy állandóan, hanem hogy legtöbbször. Tejterméket ok esznek rendesen mert joghurt sajt imádat van náluk.De pl ha sütök peksutemenyt vagy kenyeret azt akarják enni amit én. Meg ha olyan van megfozok nekik rendesen normális alapanyagokbol, magamnak meg külön.Raadasul a nagylanyom vegetáriánus is, így neki is másnak az igényei. (és ő választotta magának ezt)
2021. szept. 23. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha amúgy rendesen esznek mindent és nincsennek teljes mértékben ráállva a te étrendedre akkor nem lesz bajuk.
2021. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindent esznek. Iskolába sima kaját esznek. Ha bárhova megyünk vemdegsegbe ott is eszik amit kapnak, étterembe vagy ha rendelünk. De pl főzeléket suritwk vagy levesbe teszek tésztát akkor az általában mentes. De ha pl ok mást akarnak enni amit én nem ehetek vagy nem szeretek simán megcsinalom nekik.
2021. szept. 23. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
5. Akkor szerintem ez így oké. Nem hiszem, hogy bajuk lenne tőle.
2021. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Én fiamnak sütök gluténmentes csirke falatokat ezt csak ő esszi legtöbbször,van hogy húga is azt szeretné enni akkor kap azt meg nálunk az ebéd húsmentes ,mert férjem nem ehet húst orvosi okokból.
2021. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha iskolában, tízóraira, snackeknek esznek bármit, akkor a drága anyós csak szokás szerint okoskodik és fogalma nincs a dietetikáról. Nem lesz semmi bajuk.
2021. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Már miért ártana nekik. Úgyis esznek mást is, ez csak egy étkezés, meg suliban is esznek normálisan. Anyósod túlgondolja.
2021. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!