Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki az aki salátát szokott...

Ki az aki salátát szokott enni vacsorára? Milyen salátákat? Tudtok ajánlani párat amitől jól is lakom?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Általában veszek egy csomag vegyes salátakeveréket, 200 grammosat, ez az alap. ehhez teszek valamit:

- 3 db főtt tojás, vagy rántottát sütök 3 tojásból, és mellé eszem meg,

- 100 gr feta sajt,

- 1 tonhalkonzerv,

- 150 gr sült vagy főtt csirkemell felkockázva,

Ha nagyon éhesnek érzem magam, még felturbózom valamivel:

- kb. 100 gr konzerv natúr vörösbab

- kb. 100 gr főtt csicseriborsó

- mellé 1-2 szelet szénhidrátcsökkentett pirítós

Salátaöntetet nem használok, egy kanál olívaolajat és vagy citromlét, vagy egy kis balzsamecetet szoktam rátenni.

Én jóllakom ettől, mondjuk eléggé lefekvés előtt eszem meg, kb. 30 perc múlva fogmosás és megyek aludni. Ha még órákig fenn lennék, lehet, hogy megéheznék, de sajnos én az a tipikus "este összeeszek mindent" típus vagyok, így az vált be legjobban, hogy vacsora, és gyorsan alvás :)

2021. okt. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Majonezes salatakat szoktam enni vacsorara (ha olyat eszem) ... kaszino tojassal, sonkatekerccsel vagy korozottes sajttekerccsel.
2021. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:
90%
Olyankor szoktam salátát enni, amikor nem igazán vagyok éhes, csak valami könnyűre vágyom. De vannak laktató saláták is, főleg a hüvelyesekből készültek, pl. lencse, csicseriborsó. Vagy vannak tészta- és rizssaláták, illetve bármilyen főtt gabonaféléből lehet salátát készíteni vagy salátához adni ezeket. Jó sok olívaolajjal vagy majonézzel, és tojással, sajttal, sonkával, tonhallal dúsítva ezek igencsak laktatók tudnak lenni.
2021. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha teszek bele avokádót és tojást, engem eltelít. Estére meg max gombát tennék bele vagy kevés bacont, és szószok nélkül, mert akkor egész este morog a hasam. Quinoa, mogyoró, zöldalma, ez estére nyami.


(De instán a #salad tag-re olyanokat ad ki, hogy nem igaz.)

2021. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!