Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a következő 3...

Hogyan tudnék a következő 3 hétben 30000Ftból 2 főre megtervezni a napi 3 étkezést?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal, egyetemisták vagyunk, diákmunkából élünk,

nincs sok lehetőségünk.

Ami van itthon:

1,5 kg darált hús

fél kg csirkemell

fél kg pulyka aprólék

1 csomag rizs

1 kg krumpli

1 paradicsompüré

1 kg virsli

500 gm hamburgerhús

fél csomag lencse

fél csomag bab

2 doboz tejföl

zsír

10 db tojás


Plusz a 30 ezer forint amit még étkezésre költhetek.


November 5-én kapunk fizut. Szeretném jól megoldani, hogy éheznünk sem kelljen, de elakadtam.


2021. okt. 17. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Ebbol + 30e-bol csomo mindent ki lehet hozni.

Csak h par tippet adjak az optimalis felhasznalashoz ( attol most tekintsunk el, h minden nap mas legyen a menu, es ne ismetlodjon a 3 het alatt 1x sem):

Pl a 1,5 kg daralt hust siman lehet harmadolni, de akar negyedelni is, igy keszithetsz 3-4x bolognait, vagy siman daralt husos tesztat sajttal egybesutve tepsiben, vagy akar elosztva h 1x ez,1x a masik, 3.nak pedig mini husgolyok sajtkremben krumplipürevel.

Vagy a pulykaaprolekbol lehet nagy adag leves + palacsinta v muffin 2.felenek.

A fel kg csmell szinten felezheto 250grammos adagokra, de akar egyben is: ugy rantani, ahogy a kinaiban + zoldseges piritott teszta melle vagy akar tojasos rizs.

Lencsebol fozelek+ sult virsli.

Rakott krumpli a virsli krumpli tojas tejfol kombinaciobol.


plussz kiados + koltsegkimelo:

Gombaporkolt

Kaposztas / grizes lekvaros/ turos teszta ( ezek melle keszithetsz levest is, meg kiadosabb. Legolcsobb leves pl komenymag leves v tojas leves)

Krumpli / borso/ bab / finom fozelek + rantott v sult parizsi v sult virsli v tukor tojas feltetnek ( dragabb verzio vmilyen husbol porkolt feltet , v esetleg egerke)

Resztelt maj bo hagymas szafton

2021. okt. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
88%
Most mi is megcsúsztunk anyagilag nagyon. Én sok főzeléket készítek valami hússal,krumpli leves,rakott ételek ilyesmi. Ennyiből ki tudjátok hozni simán.
2021. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Mekkora étkűek vagytok?

Hús nélküli fogás is jöhet?

Van olyan, amit abszolút nem esztek?


Tehát a feladat: 21 reggeli, 21 ebéd, 21 vacsora tipp a fenti alapanyagokból.

Szerintem elsődleges, hogy a lehető legtovább húzni vásárlás nélkül a meglévő alapanyagból, egy piaci körúton a szezonális termékekből érdemes lenne venni: egy sütőtököt, hagymát, fokhagymát, a krumpli is sokkal olcsóbb ott, 1 fej káposztát, savanyú káposztát, karfiolt, amit szerettek.


Olcsó reggelik: (kérdés, mennyi idő van reggelit készíteni)

- bundás kenyér (ehhez kenyeret kell venni)

- omlett, kis hagymával, vagy bármilyen olcsó zöldséggel még kiadósabb lesz

- zabkása is kiadós, laktató és olcsó, némi almával, aminek most szezonja van

- nálunk szokott ráérős reggelin lángos is lenni, az is olcsó, laktató.


A kedvenceiteket írjátok össze, és azt ismétlitek.


Ebéd:

érdemes levest is főzni, mert kiadós, és olcsó. Én nem raknék ezekbe húst, inkább a főételbe.

- krumplileves

- lencseleves

- sütőtökkrémleves

- bableves

stb.


Főétel pedig így lehet ebéd és vacsi. Így nem kell napokig ugyanazt enni.

A darált húst én 4-felé szedném, ha átlagos étkűek vagytok, 4 féle kajára elég.

- fasírt

- bolognai

- töltött káposzta

- húsgombóc


Csirkemell kétfelé szedve:

- kárpáti borzaska kiadós, lapcsánkába forgatva kell a húst kisütni, gyakorlatilag duplája lesz egy szelet, párolt rizs a köret.

- a másik felét sütőben sütve, besamel mártásban, és megpakolnám a tetejét valamilyen olcsó zöldséggel a piacról, akár karfiol (nálunk most 200 ft volt kilója), és máris kész a Dubarry szelet. Ehhez krumplipüré.


Fél kiló pulykaaprólékból pörköltöt csinálnék, tejfölös, jó hosszú habarással. Ehhez tészta/nokedli.


A hamburger hús is szerintem két alkalomra elég. Ehhez vagy veszel zsemlét, de ha van időd, kedved, süthetsz is zsemlét, jóval laktatóbb.


Ez eddig 9 húsos főétel. Előny, ha szeretitek a belsőségeket, mert a csirkemáj nagyon olcsó, Aldiban a fagyasztott fél kilós 200 ft.


Húsmenteseket mindenképp olyat csinálnék, ami szezonális zöldségből van, mert az most olcsó.

- káposztástészta

- krumplistészta

- dödölle

- savanyú káposztás sztrapacska

- lencse/babfőzelék hagymás zsírral

- paprikás krumpli

- palacsintát cukor nélkül csinálnám, egyik felét édes töltelékkel, a másik felét Hortobágyi húsos palacsintának enném.

- a pizza is rendkívül olcsó otthon sütve, még a szószt is meg tudod otthon csinálni, Jamie Oliver receptje verhetetlen mind a tésztát, mind a szószt illetően.

2021. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!