Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni főzni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 19. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Mit?

Pl zöldséglevest pár perc alatt.

2021. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%

Évek. Nagyon sok bénázás van benne, amíg meg nem tanulsz technikákat, vagy azt, hogy mi/mennyi idő alatt fő/sül meg.

Egy 10 fogásos repertoárt pár hónap alatt össze lehet hozni.

2021. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Mennyire? Egyszerű kajákat bárki, 0-ról indulva el tud készíteni, ha akar.

Ha Michelin csillagos szakács akarsz lenni, akkor egy életen át tanulhatod.

2021. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ hogy mit. Egyszerű kajákat lényegében percek alatt. A profi séfek meg évtizedekig tanulnak.
2021. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Segits otthon anyukadnak vagy a nagymamadnak ... lesd el a 'fogasokat' ... nagyjabol emlekezz a receptekre ... maris tudsz fozni :)
2021. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy

- mit

- mi az előképpzettséged (full hülye vagy mindenhez, vagy mondjuk fizikából és kémiából érettségiztél)

- milyen módszerrel (egyedül nekiállsz, vagy szakácskönyvből, vagy videóról, vagy anyukád segít, vagy egy hozzáértő, a témában szakképzett jó oktató segít)

- milyen szintre (szeretnél pár ételt biztosra, vagy szeretnél bármit biztosra, vagy szeretnél önállóan ételeket kitalálni)


Bármelyik módszerrel bármelyik szint elérhető, de nyilván hamarabb megvagy, ha egy jólképzett oktató magyarázza, hogy mit miért csinálj úgy, és te is megérted a magyarázatot.

2021. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Fozes lenyege, hogy tudd es ismert az etelkeszites technikait ... hogy mi a dinszteles-parolas-fozes-grillezes-sutes kozott ... es hogy melyik tecnikaval ilyen allagot lehet elerni, hiszen mas az allaga egy 'sous vide' husnak mint egy grillezettnek, vagy egy barbecue-nak.
2021. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerni kell tovabba a kulonbozo alapanyagok elkeszitesi idejet es, hogy a fuszerek kozul mi illik mihez.
2021. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

7+8/


ennyi a fozes tudomanya :)

2021. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy életen át lehet tanulni. Én már elmúltam 50, sokat főztem, de még most is van, hogy meg kell néznem a receptet, mert vagy nem készítettem még az adott ételt, vagy olyan rég, hogy már elfelejtettem..

Én süteményekkel kezdtem, amiket a nagymamámtól lestem el, aztán jöttek a főtt ételek. Horváth Rozi és Minerva nagy szakácskönyvekből tanultam, meg újságok receptötleteit próbáltam ki (akkor még nem volt net), de most is egy csomó mindent nem tudok, pláne a modernebb ételekből. Igaz, én jobban kedvelem a hagyományos, magyaros konyhát, ehhez Horváth Rozi könyve tökéletes volt.

Most, ha valaminek utána kell néznem, akkor a neten a "Mindmegette" és a Nosalty oldalakra keresek rá.

[link]

[link]

2021. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!