Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha nem ehetek glutént és még...

Ha nem ehetek glutént és még a laktózmentes tejtermékektől is megy a hasam hogy érdemes étkezni?

Figyelt kérdés
Van valami olyan étrend amibe ez beleillik? Állati eredetű termékeket és húst is eszek

2021. okt. 24. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Esetleg kérd ki egy dietetikus szakvéleményét, miután részt vettél egy gasztroenterológiai vizsgálaton.

A folyamatos hasmenést más is okozhatja, nem csak ételintolerancia, hanem szervi elváltozások is, pl. vastagbél polipok.

2021. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan laktózérzékeny, aki a laktózmentes termékeket se bírja. Nem ártana egy tejfehérje allergia vizsgálat, mert ha az is van, akkor sajnos kerülni kell a tejtermékeket is.

Hosszú érlelésű sajtok pl. Pannónia, parmezán szintén okoznak panaszt? Ezek az érlelés miatt válnak teljesen laktózmentessé.

2021. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Rizs, hüvelyesek, hús, máj, zöldségek, tojás


A tejtermékek és a kenyér- és lisztfélék nem szükségszerűek senki étrendjében.


De: gasztroenterológus és dietetikus!!!

2021. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gluten es tejmentesen kell enni.
2021. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindennap egyél meg egy kaukázusi kefirt.
2021. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Az a baj, hogy normális, hozzáértő szakorvos ritka, mint a fehér a holló. Én is pár hónapja dobtam ki 15 ezret a semmiért. Facebook csoportok és Youtube csatornák alapján gyógyultam meg.
2021. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Szerintem elég változatosan tudsz enni így is, ott az összes zöldség és gyümölcs, hüvelyesek, gluténmentes gabonák, olajos magvak meg a minőségi jobb húsok.

Én pl. vegán vagyok plusz gluténmentes is, és én is meg tudom oldani az evést.

Szerintem úgy is lehet enni, hogy ezeket pótolnád, de vannak gluténmentes kenyerek vagy növényi tejek, sajtok, úgyhogy próbálkozz esetleg azokkal.

Tésztából én pl. nagyon szeretem a csicseriből vagy vörösencséből készülteket, de van kukorica alapú is, ami olcsóbb (csak nem olyan finom, szerintem :)

2021. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már voltam orvosnál ő javasolta hogy étkezzek így mert ezek mellett még savas refluxom is van ezért annak is jót tenne azok mellett hogy gyulladásban van a szervezetem a gluténtól meg a tejtermékektől. Polipom meg ilyeneim nincsenek mert a pet ct kimutatta volna. Köszi a normális válaszokat aki írt
2021. okt. 24. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!