Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ehhez képest mennyit eszel?...

Ehhez képest mennyit eszel? Ez sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

Reggeli:

Egy nagyobb fajta sajtos rúd tejeskávéval.


Ebéd :

Pár KFC Strips ( most ez kivételes alkalom volt, általában itthon szoktam enni amit anya főz)

Kb 2 darab.


Egy banán délután.


Késő este sajnos ettem, mert azt a bánat ettem kb 4-kor, és este 10-kor megéheztem.

A sajtosrúdból 1 nagyobb harapás, kb az 1 harmadát ettem meg.


És kb 2-3 kisebb pohár vizet ittam.


Ez szerintetek sok vagy kevés egy napra?



2021. okt. 26. 12:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Ez táplálkozási zavar.
2021. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. okt. 26. 12:57
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok. Viszont baromira nem is egészséges.
2021. okt. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon kevés, jóval többet eszem, pedig most fogyni vágyom. Sőt, a kétéves gyerekem többet eszik ennél. Ráadásul nem nagyon vannak ebben a kevés ételben sem vitaminok. A banán jó, mert rostos, és magas kálium tartalma van, de egyébként nagyon hiányos a táplálkozásod.

Kellenének gabonák (pékáru, rizs, árpa, hajdina), hüvelyesek (csicseriborsó, sárgaborsó, bab, lencse), magvak, zöldségek (frissen és főve, alacsony energiatartalmúak, de rostosak), zsírok és fehérje (vaj, tejföl,tojás, túró, tej, húsok, sajt, máj). Meg a gyümölcsök, amik kielégítik az édesség iránti vágyad, növelik a rost-, vitamin- és folyadékbeviteled.


Reggelire müzli magvakkal, tejjel/joghurttal/zabitallal, lehet benne méz is akár, vagy sima főtt zabkása. De ha reggel nem is eszel, dél körül valami komplexebb, pl. tk szendvics tojással, paradicsommal, valami szendvicskrémmel: padlizsán, hummusz, zakuszka, ajvár/vajjal/túróval/friss sajttal. Délután pedig egy kis leves, pl. kelbimbó, brokkoli, vagy sima borsóleves répával, vagy krémleves, ami megnyugtatja, megsózza a gyomrod, felmelegít, ellazít. Este meg, amit kívánsz, ha van, akkor normális főtt étel, rántott gomba krumplival, salátával, vagy egy szelet sült hús, valamilyen egytálétel, rakottas. És ha megkívánsz egy kocka csokit, ne hagyd magad sóvárogni, mert visszaüt a dolog. Üres gyomorral nem lehet elaludni.

2021. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Ettél egy kis szemetet és egy banánt.
2021. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nem mindig ezeket eszem. Utolsó : a KFC kaja tényleg egészségtelen, de eléggé sűrű volt a napunk, szóval nem volt ideje anyámnak főzni így azt ettünk.


Szoktam egyébként enni sajtot, sonkát is.


A vacsora sajnos kimaradt tegnap, de általában arra egy melegszendvicset szoktam enni, vagy sonkásat.

Reggelit sokszor elfelejtek enni a nagy kapkodásba, így sajnos sokszor van, hogy 1-2-3-ig nem eszek semmit, pedig ez nagyon egészségtelen, ezen próbálok javítani. Most szünetben igyekszem figyelni erre.


Amit alapból szoktam enni:

Reggeli általában mindig más igazából, de szokott sajtosrúd, cukormentes kakaóscsiga, vagy almás barackos lepény. Néha lekváros kenyeret is szoktam, de az ritka. Ezek közül az egyik, teával vagy kávéval.


Utána nem nagyon szoktam enni 1-ig. Az ebédem változatos, van hogy leves, főzelék, tészta vagy rántott hús.


Utána uzsira szoktam enni gyümölcsöt, de általában 1 szendvicset. Aztán este maximum 1 banán. Mást nem nagyon. Ez annyira kevésnek számít? Édességet ritkán eszem, régebben jobban szerettem, de most már nem nagyon eszem. Néha 1 kekszet, de azt annyira nem mondanám édességnek,mert csak pár csoki darab van rajta.

2021. okt. 26. 13:24
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ennél lényegesen többet eszem. Csak az ebedem valószínűleg tartalmasabb volt, mint neked az egész napi étrended. Nem bántás, csak ez elég tápanyagszegénynek néz ki. Az én étrendemet sem nevezném egészségesnek de azért van benne minden szerintem.

Amit én ma ettem:

Cukormentes gofri cukormentes narancslekvárral,kávé

Alma

Zöldségleves, túrós tészta édesítőszerrel

Update meggyes fat burner

Vacsorára meg valószínűleg hétvégi tarhonyás husit eszek salataval.

2021. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én ma sajnos eddig csak egy sajtosrudat ettem, az ebedem kimaradt.
2021. okt. 26. 13:43
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Javarészt szénhidrátot vittél be és kevés kalóriát.
2021. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Általában azt eszem én is ami van.Mondjuk ha töltött káposzta,akkor egy ebédre elfogy 8-10 gombóc ~0,7 -1 liter lével.Már ez jóval több étel mint amit te egész nap ettél.És ez csak az ebéd....
2021. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!