Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Főzés és elfogyasztott kaja...

Főzés és elfogyasztott kaja után ki utál még rajtam kívül elmosogatni, akinek nincs lehetősége mosogatógépet venni?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk, de gyűlölök mosogatni. Anyósom pl. kimondottan szeret. Nem is értem, mi szeretnivaló van rajta. Ti hogy álltok a mosogatáshoz, akinek szintén nincs mosogatógépe?

2021. nov. 25. 13:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Minden nap főzök, mert a férjem nehéz fizikai munkát végez, plusz ott a két kislányunk. Én szellemit (irodait). Ez csak mellékes megjegyzés, törekszünk nagyobb lakásra, mert ez jelenleg garzon.
2021. nov. 25. 15:37
 12/18 anonim ***** válasza:
29%
No de attól még a férjed odaállhatna "relaxálni" - ha már az anyja szerint a mosogatás szeretnivaló dolog. :)))
2021. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12., inkább főz a férjem, minthogy mosogasson. De csak férfias kajákat, azt is ritkán, ha éppen olyan kedve van. Pörkölt, halászlé, stb. Nem ő tehet róla, hogy az anyja szeret mosogatni. :) De a kérdésem nem is erre akartam kihegyezni, hanem magamra és rátok. Ki szeret, ki nem szeret. Ha szeret, miért, ha nem szeret, miért...
2021. nov. 25. 16:27
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek mosogatni, mégis mindig üres a mosogatóm.

Az olyan tepsiket, amikről beszélsz (rakottas, meg egyéb) feltöltöm forró, mosogatószeres vízzel, bedugom az üres sütőbe, hogy ne legyen szem előtt és hagyom ázni egy éjszakát. Másnap gond nélkül el lehet mosni.

Minden egyebet főzés közben elmosogatok, miközben a kaja készül.

Az eléggé improduktív idő lenne, ha állnék és nézném, hogy mondjuk mikor forr fel a nokedlivíz.

Kaja után az a pár tányér, pohár, megvan 10perc alatt.

2021. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk lenne lehetőség venni de régi házat vásároltunk és nincs neki hely a beépítéshez meg a víz is hidroforos.

Eléggé nagy szívás őszintén.

2021. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek mosogatni, de másnapra meghagyni sem. Én főzés közben folyamatosan elmosok mindent, mert utálom a rumlit, de olyan előfordul, hogy a késő esti vacsorához használt egy darab tányért otthagyom.:(

Ami viszont rémes, az az éttermi, nagykonyhai fekete mosogatás. Kipróbáltam, de már a látványtól rosszul voltam, ahogy néztem, hogy csinálják. Rögtön az jutott eszembe, hogy na, innentől én nem rendelek ételt, de még étterembe sem szívesen mennék...

2021. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%
Vegyél műanyag tányért, poharat.:)
2021. dec. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát a főzés utáni nagy edényeket utálom mosogatni. Jelenleg napi egyszer mosogatok, esténként.

Van erre egyébként megoldás, csak nem olcsó: Thermomix. Ez egy "főzőgép", és öntisztító funkcióval is rendelkezik. Nekem még nincs, de hamarosan lehet, hogy lesz, mondjuk elsősorban nem a mosogatás, hanem a főzés céljából. Húgomnak van, és nagyon szereti. Csak be kell adni az összetevőket, és elkészíti (rengeteg kaját levestől kezdve húsokig, süteményeket, fagyit is lehet vele csinálni).

2021. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!