Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kívánok olyan ételeket...

Miért kívánok olyan ételeket amiket nem szeretek?

Figyelt kérdés
Sushit pl nagyon ritkán eszek, de mindig kívánom és úgy vagyok, hogy de jó lenne megint enni, de még soha nem izlett. Aztán az igazi nápolyi pizza se jön be, mert nekem túl paradicsomos meg túl vékony, nem is ízlik és többször rosszul lettem tőle, mégis sokszor megkívánom, és nem a sima nagyon finom rengeteg feltétes pizzát a szomszéd pizzériából hanem ezt a nápolyit amit nem szeretek. Meg még van 1-2 ilyen étel.

2021. dec. 11. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nincs vitamin, vagy ásványianyag hiányod? Van amikor a szervezet "kívános lesz" ha valami hiányzik. Persze, van amikor nem pont arra ami kéne. De lehet valami függőség is, pl egy összetevőre.
2021. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sushival én is úgy vagyok, hogy ritkán megkívánom, de olyankor mindig mondom férjemnek, szóljon, soha többé ne rendeljek. Annyira nem ízlik. Aztán fél-egy év múlva meg ismét annyira kívánom, mintha a legkedveltebb kajáim közé tartozna.


De egyébként én is arra gondolok, hogy ami hiányzik a szervezetből, azt kívánja az ember.


Pl. allergia miatt búzalisztes kajákat is nagyon-nagyon minimálisan eszek, ehetek. Viszont ezzel is úgy vagyok, hogy vannak időszakok, hogy folyamatosan búzalisztes kaják járnak az agyamban, hogy ennék. Érzem, hogy valamit kívánok, és akárhogy gondolkozok mit, sorra lisztes ételek jutnak eszembe.

2021. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes? Mert ez egy tipikus terhességi tünet.
2021. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Hormonális oka lehet, én pl. nem szeretem a kólát de mielőtt megjön, literszám innám :D vagy vitaminhiány, elvileg ha valaki a csokit kívánja, akkor magnéziumhiányra utal.
2021. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A sushi szerintem már a látvány miatt is kívántatja magát, mert jól néz ki. :)
2022. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!