Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy cukrász érthet alapvető...

Egy cukrász érthet alapvető szakács feladatokhoz is, vagy nagyon elkülönül a kettő?

Figyelt kérdés
ugye mivel mindkét ágazat ételekkel dolgozik, szerintetek aki úz egy aktív cukrász szakmát az alapvető konhyai feladatokkal is képben van, vagy elkülönül annyira hogy egy sütit vagy tortát meg tud csinálni, de egy főételt nem? átfedik egymást a szakmák valamennyire?
2022. jan. 14. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Én azt szoktam mondani hogy régi nagymamák, képesítés nélküli szakácsok és cukrászok voltak. Tehát ezen logika mentén, igen, illene mindkettőhöz érteni.
2022. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg érthet, de nem kell, hogy értsen.

A szakma tanulása alatt mindkét helyen a saját területet tanítják, a másikról nem igazán van szó.

Vannak olyanok azonban, akik mindkét szakot elvégzik, ök egyértelmüen mindkét területen otthon vannak.


A "régi nagymamák" meg ugyan tudtak sütni meg fözni, de nagyon bekoráltozott mértékben, nem lehetett volna öket sem cukrásznak,s ez szakácsnak nevezni, ahhoz nem volt meg a szakmai tudásuk.

2022. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

"A "régi nagymamák" meg ugyan tudtak sütni meg fözni, de nagyon bekoráltozott mértékben, nem lehetett volna öket sem cukrásznak,s ez szakácsnak nevezni, ahhoz nem volt meg a szakmai tudásuk."


Nos igen, ha ezeket az új trendeket nézzük, akkor egy mostanszakács/cukrász valóbankenterbeveri a régieket.

2022. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
mostani.
2022. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

4

Nem biztos hogy nincs igaza a 3-snak.

Pl anyukám szakács ezer éve. Ő ugyanolyan magabiztosan főz 10 embernek is mint 200 főnek. Ettől van szakmai tudása hogy ki tudja számolni pl egy esküvőre miből mennyi kell. Egy nem szakács ember meg mindenből elsokal, hogy jaj csak elég legyen. Pl a testvérem pincér, és ő is jól főz hiszen anyukánt màr tiniként megtanított minket főzni, de hiàba főz jól akkor sem tudja nagyban belőni, csak találomra. Ez a szakma. De anyukám sem tudja a rengeteg tányért felpakolni a kezére. Hiàba rokon szakma. Anyum süt is, nagyon jól de mèg sem úgy mint egy cukrász, nem tudja annyira fullosra díszíteni a tortát. A cukrász is megfőz otthon, ez nem kérdés, ahogy a nagymama is, de nem tud a la carte ban étkeztetni, nem tud egy 200 fős lakodalmat “megfőzni”, nem tud úgy díszíteni, és mèg sorolhatnám.

2022. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
6-ost még kiegészíteném annyival, hogy szakácsnak lenni nem annyi, hogy jól főz, meg ki tudja számolni az alapanyagokat. Hanem mondjuk ha étteremben rendel a négyfős asztal négyfélét plusz köret, akkor a szakács tudja, hogy mikor melyik munkafolyamatot kell elkezdenie, hogy egyszerre legyen kész a kaja. (Amiből lehet, hogy az egyik kaja készétel melegen tartva, azt csak tálalni kell szépen, a másikhoz meg gombát kell szeletelni és serpenyőben elkészíteni, de van egy sültkrumpli köret valamihez, akkor a szakács tényleg tudja, hogy mondjuk pont most kell a krumplit betennie az olajba.)
2022. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én már azon meglepődtem hogy egy szakácsnak tudnia kell hogy az adott hozzávalókból milyen recepteket valósíthat meg, változatos ötleteket kell észben tartania és megvalósítani, szóval nem lepődök meg semmin, köszi a válaszokat
2022. jan. 14. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

6

Az a la carte étkeztetés pont ezt jelenti, ezért írtam ha visszaolvasod. Csak gondolom nem ismerted a szót.

2022. jan. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Cukrasz a pekhez all kozel szakmailag es nem a szakacshoz.
2022. jan. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
8-as, tudom én, hogy mit jelent az a la carte, én is szakmabeli vagyok. De az itt olvasók 99%-a nem tudja, ezért egészítettem ki az írásodat.
2022. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!