Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Acél termosz ér valamit?

Acél termosz ér valamit?

Figyelt kérdés
Vagy ha drágább is az üvegfalú de jobban megéri?
2022. jan. 17. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Az üveg jobb hőszigetelő, az acél strapabíróbb.
2022. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A két dolog nem zárja ki egymást!
2022. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ilyenem van. 8 órán át melegen es 24 orat hidegen tartja, amit beletoltesz. Q meleget úgy értsd, hogy ha forró vizet töltesz bele reggel nyolckor, akkor az ugyanolyan forró lesz délután 4kor is

2022. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vastagfalú acél termoszok bejöttek. Egy trükköt használok: mielőtt valami forrót töltenék bele (csak meleg létyókhoz használom), előmelegítem. Feltöltöm forrásban lévő vízzel, hagyom 10-15 percig, hogy a belseje átmelegedjen, majd kiöntöm belőle és úgy töltöm bele azt, amit szeretnék. Ekkor kevesebb hőt vesz fel a beletöltött anyagtól és tovább tartja melegen.
2022. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
2-3 ezret
2022. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az üvegfalú termosz betétje nálunk mindig elrört, és lehetett kidobni. Ezért én acélt vennék, de jó az üveges is, ha tud valaki vigyázni rá.
2022. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
AZ üveg nem jobb hötartás szempontjából, csak könnyebben eltörik.
2022. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

7 (1 vagyok)

Az üveg az egyik legrosszabb hővezető, a fémek meg a legjobbak. Nem nagyon van miről beszélni....

Meg lehet csinálni valamennyire hőszigetelőre a fémet is, ez tény, de egy üveggel szemben mindig alul fog maradni.

Mint ahogy üveg gyártásnál is vannak olyan technológiák, ami erősebbé teszi, de az üveg mindig alulmarad egy fémmel szemben, fizikai behatásokkal szemben.

El kell dönteni, kinek mi a fontos, vagy hogy milyen extrém körülmények közt akarja használni.

2022. jan. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

8!


Nekem volt üveg termoszom is. 2 óra múlva max langyos volt benne a cucc. Valóban nincs miről beszélni.

3. voltam

2022. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

8-as: egy termosznál NEM az anyaga szigetel, hanem a két oldal közé zárt levegö. (De azért a helyedben utánanéznék az üveg höszigetelö képességének, mert itt nagyon nagy tévedésben vagy!) Illetve ami szintén meghatározó, az a zárórész, ha az nem illeszkedik jól akkor teljesen mindegy a termosz anyaga.

Meg még egy: évtizedekig szenvedtem üvegtermoszokkal, két óráig tartották még valamennyire a höt, cserébe gyakran eltörtek mosogatáskor vagy ha véletlen feldönt valahol.

Aztán kaptam ezelött 10 évvel egy acéltermoszt, amiben a betöltött forró ital még 8-10 óra múlva is forró.

2022. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!