Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Dr.Oetker Vitalis zabkásája...

A Dr.Oetker Vitalis zabkásája vagy a Cornexi zabkása egészséges ?

Figyelt kérdés
Nagyon ízlenek nekem csak nem tudom hogy ízesített formájuk egészségtelenebb e? Mert én imádom minden reggel enni
2022. jan. 25. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudod nézni az összetevők listáját - és az alapján eldöntheted, hogy neked ebben nincs-e "egészségtelen" adalék.

pl:

[link]

"53% zabpehely, Cukor, Zsíros tejpor, Kukoricakeményítő, Glükózszirup, 2,8% fagyasztva szárított málna darabok, 2,4% chia mag [aztékzsályamag (Salvia hispanica)], Természetes aroma, Étkezési só, Savanyúságot szabályozó anyag (citromsav)"


Önmagában a zabkása nagyon jó reggeli - ha nem akarsz ilyen aromákat, vagy egyéb adalékokat enni, akkor házilag, mirelit v. friss gyümölcsökkel saját magad is elkészítheted natur zabpehelyből.

2022. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

jobb mint egy nutellás párnácska, de nem tenném sem az egészségtelen sem a szuperegészséges kategóriába. inkább úgy mondom, hogy egészségtudatos táplálkozásba néha beilleszthető


egyébként a zab jó, mert lassú felszívódású szénhidrát, viszont ha mellette ott van 20 gramm cukor adagonként, az egy felnőtt napi cukorbevitelének a fele. és ez még csak a reggeli és azt hiszi hogy egészséges. vannak cukormentesek, kevés aalékanyaggal és tartósítószerrel, de sokan ellenzik az édesítőt is. igazából egyikre se jó rászokni, az édesítőre se és a cukorra se


a fő a mértékletesség heti 2 reggelit kiválthatsz vele

2022. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valami egészségesebb alternatívára vágysz, akkor ajánlom a házi zabkását, sok fahéjjal, édesìtőszerként eritrittel, gyümölcsökkel. Vagy ha gyári dologra vágysz, akkor szerintem Hester's Life vagy Vibalance zabkásák/granolák elég király alternatívák. Finomak és magasabb rost/alacsonyabb cukor és zsìrtartalommal rendelkeznek.

Hátrány? Hogy drágábbak és általában a Coop/Cba/Reál, meg kisebb élelmiszerboltokban nem feltétlenül mindig elérhetőek.

Az Aldi-ban egyébként van édesìtőszeres kis zacskós instant zabkása, pl. banános, eredi gyümölcsös ecc.


Az általános konszenzus, hogy általában ezek a ready-to-eat, ultra feldolgozott ételek sose jó választások hosszú távon. Lehet először furcsa lesz, és idő míg hozzászoksz, de egy otthon elkészített, cukor és adalékanyag mentes zabkása is ugyan olyan jó lehet. Mostmár vannak overnight-oats változatok, amiket előre megcsinál az ember, ìgy pl. az idő se lehet akadály, mert már csak a hűtőbe kell benyúlni érte!

2022. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!