Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran és mekkora...

Milyen gyakran és mekkora mennyiségben fogyasztasz kávét? 3L kávé egy nap sok? 19F

Figyelt kérdés

Én gimis koromban imádtam a kávét, energiaitalt, a koffein hatását (soha nem cigiztem, pia stb kimaradt).

Ez volt az én "káros" szokásom, alapból "lassú" ember vagyok, néha buli vagy éjszaka játszás alatt túlzásba is estem, volt, hogy megittam 3-4 Monstert, vagy nappal a kotyogósból 4 személyre valót de alig éreztem valamit.

Egy idő után már nem volt semmilyen hatása, pl 1 Monstert megittam és bealudtam, több Litert meg nem akartam meginni hogy hasson.

Most leszek 20 és már szinte leálltam ezekkel, érdekes hogy semmi elvonási tünetem nem volt, teljesen meg vagyok nélküle, alapból jóalvó vagyok.

Eddig azt hittem az a sok amennyit pl én ittam, de az egyik ismerősöm mondta múltkor hogy ő 3 Liter kávét megiszik egy nap! Mondjuk azt nem mondta melyik félét.

Nem tudtam elhinni. Van aki csak ennyitől pörög egész nap?



2022. febr. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt valóban az a kérdés, hogy milyen kávéról van szó, mert a nálunk megszokott espresso kávé 1 adagja nagyjából 25 mg koffeint tartalmaz, ami csak alig emeli a vérnyomást. l00 mg azonban már veszélyes vérnyomás emelést eredményez, ráadásul a kiürülés/lebomlás is lassúbb.
2022. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

" de az egyik ismerősöm mondta múltkor hogy ő 3 Liter kávét megiszik egy nap"


Az ismerősöd vagy hazudik, vagy hússzorosára hígított tejeskávét vedel.

2022. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es azt nem tudom, talán filteres kávéfőzőt használt, lehet vizezett kávé, nem tudom mennyire erős.
2022. febr. 5. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

4 szemèlyes kotyogósban főzöm reggel. Abból lesz egy teli bögre tejeskávè.

Napközben max akkor iszok ha megkínalnak valahol,de magamnak még egyet már nem főzök.

2022. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon nem jó, káros. Igazából ennyi az egész. Heti 2-3 energiaitaltól, vagy napi egy kávétól semmi bajod nem lesz. Hozzátenném, az hogy nem érzed a "jótékony" hatását, nem azt jelenti, hogy a tested meg nem érzi a "rossz" hatását.

Én kávé után tudok egy jót aludni, annyira hat már kb rám, régebben meg azonnal szaladnom kellett a vécére tőle.

Egyébként nekem férjem napi 3-4 kávét iszik (néha már féltem, hogy szívinfarktust kap), én csak egyet, vagy egy 200 milis energiaitalt. De csak ezt a Nescafé-t isszuk, ami vízben feloldódik (de nem a 3in1). Nem tudom, abban mennyi koffein van pontosan. Mi egy-egy teáskanállal szeretjük.

2022. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az kb. olyan lehet, mint amit gyerekkorunkban adtak a napköziben, 3 decit se éreztünk meg 20 kilós gyerekként. :D


Olyanból, amit én iszom, 3 decitől is nénózva vinnék a kardiológiára. :)


Amúgy általában 1 kávét, és kora délután egy energia italt iszom, vagy 2 kávát. Nem látom többnek értelmét. Bár nyilván, minden ember másképp van összerakva, kinek mi jön be.

Valaki (az ismerősöd is hasonló beállítottságú lehet) inkább ezt a kávénak hazudott sötét vizet issza, ami gyengébb, így sokat meg lehet belőle inni, és egész nap szinten tar.

Én inkább a lórúgás szerű rásegítést szeretem. Hozzáteszem, előbbi talán nem terheli meg úgy a szervezetet... bár ezt csak így tippelem.


De pl. egyik kollégám napi 2 liter mate teát iszik, és semmi más kávé, stb...


Hagyományos presszókávéból , a maximum amiről tudok ismeretségi körömben, az napi 15-20.

De ez úgy, hogy délelőttől hajnalig dolgoztunk, vendéglátásban, szezon munkán. Ez pár hónapig tartott.

Hogy utána "békeidőben" mennyit ivott, azt nem tudom.

2022. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan, mint a "megittam 5 liter vodkát/pálinkát/patikaszeszt" menőzés. Úgysem iszik annyit. A kávé vízelvonó hatású, 3 liter kávénál legalább a kétszeresét kéne visszapótolnia, ami összesen 9 liter folyadék csak kávéból és vízből. Itt a matek sem jön ki.


Kb. hozzávetőlegesen egy presszó/americano koffeintartalma 40-70 mg fajtától függően (a robusta majdnem duplája az arabicanak). Ha 100 ml kávéval számolunk és átlagoljunk 55 mg-ra. A napi ajánlott maximum 400 mg. EZ 7,2 adag kávét jelent (ami ugye tudjuk, hogy fajtától, elkészítéstől függően inkább felfelé tér el). Ez összesen kicsit több, mint 7 deci kávé. Akkor hol van a 3 liter?

2022. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt is szokták mondani, hogy "ezer éve nem láttalak" Valószínűleg így értette a 3 l-t, mert az rengeteg lenne.
2022. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nálam megszokott mennyiség, és mindenféle kávét alapból nagyon szeretek, meg persze erősségtől is függ a dolog, de napi 3 liter akkoris rengeteg! 😲

Többet is iszom naponta, de amikor esetleg ritkán túlzásba esem, akkor is 1 nap max. 6-ot: 2×1 dl főzött, és 4×2 dl gyenge (instant és 3in1), tehát összesen 1 liter 1 nap, de mondom, az is ritka, pedig imádom! Te hogy bírsz ennyit meginni???

2022. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!