Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szlovák és a...

Mi a különbség a szlovák és a görög juhtúró ízében?

Figyelt kérdés
A napokban ettem görög juhtúrót és picit sósnak éreztem, de csak nagyon minimálisan. Egyébként nekem nagyon ízlett. A szlovák juhtúró az állagában nagyjából ugyanúgy néz ki. Aki evett mindkettőt, mit tud mondani róla? Esetleg sósabb a szlovák juhtúró, mint a görög? Vagy édesebb?

2022. márc. 18. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Szlovák juhtúrónak (bryndza) konkrétan hányás íze van. Szerintem .😅
2022. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom milyen a görög juhtúró, bocsáss meg!

Azt viszont tudom, hogy a szlovák juhtúró hajszálnyit sem édes, hanem kifejezetten sós. Nem kicsit, nagyon, viszont a szlovák az igazi, hamisítatlan juhtúró.

De a juhtúrót nem is szokás töményen enni - ahogy az aranyárban levő szarvasgombát sem, vagy az olasz Parmezánt sem - hanem kizárólag ízesítésre használják, arra viszont tökéletes!

2022. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
85%

Görög juhtúrót még (szerintem) nem ettem, de a szlovák, az kimondottan sós.



16.00 - és válaszadó: "a juhtúrót nem szokás töményen enni", csak mondjuk egy félbevágott kiflit jó ujjnyi vastagon megkenünk vele, megszórjuk újhagymakarikákkal, és ráborítjuk a kifli másik, szintén juhtúróval megkent felét. Aztán jól beleharapunk. Ugyanitt a körözöttet is majdnem szentségtörés tehéntúróból készíteni. Üdv: egy szlovákiai

2022. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

#3

Egészségedre, ha te így eszed!:)...nem tiltja a törvény!

Ettől még nem ez a jellemző és a receptek sem így szólnak (még sztrapacskára sem teszünk ujjnyi vastagon és a juhtúrós pogácsába is 1/3-ot teszünk)

Üdv: Egy felvidéki

2022. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!