Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik étel vagy ital ízét unod?

Melyik étel vagy ital ízét unod?

Figyelt kérdés
2022. márc. 19. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csirkehús. Nem tudom, máshogy etetik-e őnet mostanában vagy én untam meg, de sehogy sem ízlik mostanában, teljesen áttértem pulykára.
2022. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek a lényege, hogy semmit nem szabad túlzásba vinni, és igyekezni kell változatosan étkezni.
2022. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csirkecomb. Már a szagától rosszul vagyok.

Ide sorolható még a legtöbb felvágott, a trappista sajt, a pizza, és a mekis sajtburger is (terhesség alatt nagyon kívántam, hetente egyszer ettem, ha meki közelében jártam)

2022. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tök jókat írtatok, remek emberek vagytok!

5*

2022. márc. 19. 09:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csirke felső comb. Egy időben, egy diétám alatt rengeteget ettem, húsból szinte csak azt. Azóta nagyon ritkán tudom megenni.
2022. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Spagetti. Túl sokat ettem belőle pár hete :D
2022. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:De nagy vagy!
2022. márc. 19. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Spenót. Régebben nagyon szerettem, de mostanában nem esik jól, nem is kívánom.
2022. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Nálam nincs ilyen. Én tisztelem az ételt, amit megeszek még akkor is, ha sokszor csak ugyanazt eszem. Nyilván meg tud csömörleni az ember ettől egy idő után, de ez csak az egyik véglet (a kisebbik rossz).

Sokan nem ismerik ugyanis, milyen is az IGAZI ÉHSÉG – ami nem egyenlő azzal az „udvarias érdeklődéssel” amit egy jól feltöltött éléskamra finomságai iránt érez az ember, amikoris nem tudja eldönteni hogy most sonkát egyen, vagy kolbászt.


Annak kell hálát adni, hogy egyáltalán van mit enned. Akkor pedig különösen, ha olyan helyzetbe kerülsz az életben, hogy már annak is örülni fogsz, hogy egyáltalán élelemhez jutsz, és ez nagy szó!


Sokan élnek úgy, hogy nem jut nekik másra, csak parizeres kenyérre. (És még akkor is örülnek, hogy egyáltalán van mit enni.)


Nem akarok moralizálni, csak én ismerem, milyen az igazi mélyszegénység és amikor az ember a küszöböt rágja az éhségtől és nem bánja, sőt örülne is ha pl. minden héten "csirkehúst" kéne ennie. Bárki, bármikor kerülhet ilyen élethelyzetbe.


Egyébként a normál szintre visszakanyarodva, az ember nem csömörlik meg ha változatosan étkezik és nem mindig ugyanazt eszi. Vagy lehet ugyanazt enni (pl. csirkehúst) csak tudni kell a módját, miként lehet a legváltozatosabb módokon elkészíteni (legyen az mondjuk egy ázsiai wok tészta, egy leves, egy pörkölt vagy sült).

2022. márc. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy Afrikàban éheznek és én félreteszem az ételt, mire odaérne, megpenészedne!
2022. márc. 20. 04:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!