Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek egészséges a heti...

Szerintetek egészséges a heti 1 lángos?

Figyelt kérdés

A minap anyóséknál voltam és az étkezésről beszéltünk. Mondtam páromnak, hogy szerintem nem biztos, hogy olyan jó, hogy heti 1x lángost rendel, mert az nagyon olajos étel.

Mi már együtt lakunk, finomakat főzök nem is azzal van a baj, azt szokta vinni amúgy, de a munkatársaival együtt rendelik és ez már náluk heti rutin.


Úgymond baj is meg nem is, mert amúgy tényleg azt egyen amit szeretne, nem sajnálom tőle emg nyilván nem lesz tőle baja. Erre az anyósom lecsesz, hogy ne hogy már ebbe én beleszóljak. En se tudom mi a jó, csak én mindig ritkán ettem lángost. Nyáron strandon vagy piacokon, de nem minden héten, mert tudom, hogy amúgy egy elég zsíros kaja, de az is igaz, hogy annyi rossz ételt megeszünk, hogy ebbe legalább nincs tartósítószer meg semmi más és ha jól esik neki akkor tényleg ne rekesztődjön ki.


A másik meg, hogy párom elég édes szájú, anyósom szoktatta rá, mert szinte mindig gyümölcs leves van náluk meg sokszor van ilyen lekváros tészta, meg mindig van sok féle házi süti.


És mondta párom, hogy reméli sose lesz cukros. Mondtam neki, hogy azt úgy tudja szerintem elkerülni az ember, ha nem eszik sok cukrot mg túl sok szénhidrátot sem, mert pl. Ezek a pék áruk, amik ilyen fehér lisztesek azok se jók úgymond a cukorra.


Erre anyósom megint beszólt, hogy ne hogy màr baj legyen, hogx 3 szelet kenyeret megeszik egy nap.


Mindig félreért meg okoskodik már semmit sem lehet mondani. Másnak is ilyen az anyósa? Nem tiltok én semmit a páromtól:D


Bocsi tudom ez legyen a legnagyobb bajom!🤞



2022. ápr. 15. 23:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Minden egészséges, ha valaki mértéket tud tartani, még egy olajos lángos is. Ha mellette eszik sok zöldséget, húst, némi gyümölcsöt is. Nem írtál semmit a súlyáról, ha nincs elhízva, akkor ilyesmi nyugodtan belefér akár minden héten egyszer.
2022. ápr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Manapság nincs olyan hogy egészségtelen étel. Sajnos akarva vagy akaratlanul IS összefutunk bármibe ami egészségtelen és mi ezt nem is tudjuk. Heti egy lángos az semmi. Lehet hogy zsíros, de semmi. Nyilván ha a súlya ezt nem engedi akkor probléma, de mellette 1-2 óra futás megoldja a problémát. Esetleg ha az miatt aggodsz megemlithetnéd neki,hogy minden héten lángos után 1-2 órát kocogjon. Amúgy az ilyen anyósok a fiukat lanykent nevelik ,vagy csak tul elkényeztetik sajna.
2022. ápr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Heti 1 darab lángos miatt felesleges problémázni, nem annyira olajos, hogy gond legyen vele (amúgy a zsiradékot teljes kiiktatása sem jó)

Ha megjegyzést teszel a kajákra amiket szeret max annyit érsz el, hogy titokban, máshol eszi meg. Nem gyerek már, eltudja dönteni, hogy kell-e neki az a süti.

Max annyit tehetsz, hogy otthon összedobsz egy egészségesebb sütit, hátha a cukormentes is bejön neki

2022. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 franciasrac ***** válasza:
100%
Nincsen gond azzal
2022. ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Engedélyezve van a lángos gyártás, hát én megeszem, ha megkívánom. Egyszer valaki megkérdezte, hogy hogyan szeretnék élni ? Rövid, de tartalmas életet élnék, vagy hosszú, de unalmasat ? Nos én a lángost a tartalmas életbe tudnám beilleszteni. Érdemes élnem még plusz 10 évet, ha egész addigi életemben sanyargatom magam? Ez az egy életem van, hát élvezni szeretném, nem pedig minden nap azzal foglalkozni, hogy egészséges e vagy sem. Ki tudsz minden egészségtelen dolgot szűrni az életviteledből ? Minden élelmiszer tele van mindenféle anyaggal, kimész az utcára és szívod be a kipufogó gázokat. Hát mit árthat az a heti 1 lángos ?
2022. ápr. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

"És mondta párom, hogy reméli sose lesz cukros. Mondtam neki, hogy azt úgy tudja szerintem elkerülni az ember, ha nem eszik sok cukrot mg túl sok szénhidrátot sem" - Mondjuk azt már nem kell leírnod ezek után, hogy nem orvos a foglalkozásod...

Ne haragudj, de tipikusan olyannak tűnsz, mint aki beleokoskodik mindenbe, amiről amúgy nem is kérték ki a véleményét. Ez egyértelműen pöcsméregetés volt anyóssal, hogy melyiktek neveli jobban a pasit. Csak ott hibáztatok mindketten, hogy még nem tűnt fel: egy felnőtt embert nem kell nevelni.

Ha hetente megeszik egy lángost, akkor megeszik. Nincs ezzel semmi gond az égvilágon. Ahogyan az édesszájúsággal sem - nem attól lett édesszájú, hogy "rászoktatták" - akibe ez nincs kódolva, az elé kilószámra kanalazhatod a tömény cukrot, akkor sem fog "rászokni". A cukorbetegség meg nem így működik, nagyon nem.

2022. ápr. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1 lángos miatt a kérdést sem kellett volna kiírni :)
2022. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1 lángostól nem lesz baja, ha amúgy normálisan étkezik, mozog.
2022. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A teljes étrend számít. Heti 1 lángos nem gond, ha mellette rszik elég zöldséget, rostot, fehérjét, nem visz be túl sok sót, cukrot. Meg persze mozog eleget és az összkalória is megfelel a szükségletének.


Ugyanakkor az érkezésnél nagyon is számítanak a családból hozott szokások. Valóban rá lehet szokni az édesre, ahogy a túlzott sózásra is.


Ami a (2-es típusú) cukorbetegséget illeti, kicsit összetettebb. Hajlamosít rá az elhízás, mozgáshiány, túlzott mértékű gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyasztása. Namost, az utóbbi trükkös, mert ha valami zsíros, mint a lángos, akkor lassabban szívódik fel. De a hízáshoz meg jobban hozzájárulhat.

2022. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem egészséges a lángos, inkább azt lehet mondani, hogy egy egészséges embernek rövid távon nem okoz problémát, megküzd vele a szervezete. Valószínűleg ha egyébként mindent jól csinálna, akkor heti 1 lángos nem lenne baj, de írtad, hogy sok süteményt, kenyeret eszik, szóval nem egészségesen táplálkozik.
2022. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!