Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez így egészséges étrendnek...

Ez így egészséges étrendnek számít?

Figyelt kérdés

Reggeli: tk kenyér, zöldségekkel, pástétomokkal, krémekkel, felvágottal, sajttal, tojással, stb

Tízórai: túró, joghurt, müzli, gyümölcs

Ebéd: húsos főétel

Uzsonna: keksz, magvak

Vacsora: leves


2022. máj. 25. 13:29
 1/2 anonim válasza:
73%
Szerintem egészséges
2022. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Röviden a válasz, igen egészséges.


Kicsit bővebben nem annyira. Kifejtem neked.


Reggeli:

- TK kenyér (eddig jó, csak ne edd túl magad),

- zöldség, sajt, tojás szintén (bár a tejtermékek fogyasztását hosszú távon nem javasolnám, így a sajt is csak mértékkel, és ha lehet alacsony zsírtartalmút válassz).

- a pástétomokkal, krémekkel óvatosan, mert tele vannak nyomva tartósítószerrel, sóval és persze cukorral

- az előző gondolatot folytatva a felvágottakkal is óvatosan, érdemes jó minőségű, magas hústartalmú, ha lehet tartósítószer menteseket választani.


Tízórai:

- túró, joghurt mehet (bár itt a zsírszegény és natúr termékeket válaszd)

- a kész müzlik tele vannak cukorral, így javasolt saját magadnak készíteni granolát, vagy zabkását, zabkekszet (rengeteg klassz recept van a neten)

- a gyümölcs is jó, de csak mértékkel és persze ha lehet ne csak banánt egyél (a legjobb választás a piros gyümölcsök)


Ebéd:

- a húsos főétel nem tudom mit takar pontosan, de minden étkezéshez jó, ha eszel zöldséget (a rostbevitel fontos az emésztés szempontjából is) illetve valami lassabban felszívódó CH-t (pl. bulgur, köles, quinoa, barna rizs stb.)


Uzsonna:

- azt nem tudom milyen kekszre gondolsz (jó lehet pl korpovit keksz, vagy 2-3 db abonett)

- magvak, ez is jó, csak itt is a mértékletesség fontos


Vacsora:

- leves (ezt nem árt cukor és tészta nélkül enni, mivel estére már nem nagyon kellene CH-t fogyasztani)


Szóval összességében tényleg nem rossz, csak igyekezz minnél több zöldséget enni, és igyál sok folyadékot (ha lehet vizet, ezt ízesítheted citrom vagy lime-lével, mentával). Kerüld el az előre elkészített vackokat, vagy csak mértékkel fogyassz feldolgozott élelmiszert.

2022. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!