Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Morálisan elfogadható, hogy...

Morálisan elfogadható, hogy azt mondom vegetáriánus vagyok, miközben néha eszem húst?

Figyelt kérdés

Csak mások véleménye érdekel normális stílusban, mert számomra elfogadható és nem is szeretnék változtatni.


Tehát, ismerősöknek azt mondom, hogy vegetáriánus vagyok, mert a flexiteriánus szót elmagyarázni fárasztó és utána úgyse fogadnák el, hogy épp az ő sült csirkéjéből nem eszek. Merthogy a hús evésem kimerül évi max. fél kilóban. Kb. 3 havonta fogyasztok húst, mindig valamilyen alkalomból. Pl. gyerekkorom óta a húsvét a kedvenc ünnepem, így olyankor eszem sonkát. Vagy, megyünk görögországba nyaralni, az ottani gyrost nagyon szeretem, így nem fogom megvonni magamtól. Ugyanakkor az év 360 napján nem esik nehezemre mellőzni a húst, szeretem az állatokat, és így, hogy 99%-ban nem eszem, sokkal jobban érzem magam.

Most viszont valamiért eszembe jutott, hogy ez mennyire álszent/őszintétlen másokkal szemben. Változtatni nem akarok, mert tényleg olyan ritkán eszem, hogy fárasztó lenne elmagyarázni a vendégségben, hogy akkor "miért nem kóstolom meg a húslevest", a férjem pedig elfogadta már ezt, egyedül ő tud a kivételes alkalmakról.

Ti mit gondoltok erről?


2022. júl. 2. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Pedig kisebb-nagyobb mértékben mindenki flexiteriánus aki nem eszik naponta háromszor húst.
2022. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én is ugyanilyen vagyok, de nem tartom álszentségnek. Nem azért mondom, hogy vegetáriánus vagyok hogy különleges legyek, hanem hogy ne kelljen magyarázkodni miért nem eszek a húsból. De ha megkívánom nagyritkán nem fogom azért nem enni mert Marinak azt mondtam vegetáriánus vagyok. Ezek csak címkék, nem kell túl komolyan venni őket.
2022. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Én elvileg vegán módon étkezem, de néha nem problémázom, ha a tészta tojással készült vagy hasonló, soha nem volt elvi kényszerem a vegánság.


Idökzöben megtaláltam a megfelelö megnevezést, "növényi étrenden vagyok", ez mindenki fel tudja fogni, ha megkérdezik, mi az amit megeszem, akkor egyszerü, hogy növényeket. Ennek a magyar hivatalos neve újabban téné étrend, így rá tudsz keresni. Ennek éppen az az elönye, hogy mivel meg meggyözödés, dogma az alapja, ezért nem szentségtörés, ha néha más is bekerül az étrendbe. Nálam a hús nem, mert arra allergiás vagyok, meg a sajtokra, túróra, stb is, ami kis mennyiségben belefér, az a kávéba tej, vagy esetleg egy kiskanál tejföl egy-egy tányér kajához.

2022. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Bontsuk ketté.


Morálisan nem elfogadható, mert hazugság. Te nem vagy vegetáriánus, sem TÉNÉ sem vegán. Lenne lehetőséged elmagyarázni, és jól is tennéd, csak azt kéne elofgadnod, h lehet nem fogják ott helyben megérteni, elfogadni.


Ugyanakkor nem kell magyarázgatnod a bizit. Nem eszed meg, pont. Morálisan nem elfogadható nyomást gyakorolni rád, hogy egyél meg valamit amit nem kívánsz. De inkább ezt erősítsd, nem kell hazudni.

2022. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam, hogy vélemény érdekel, nem tanács. Továbbra is így fogok tenni, ha úgy tetszik hazudok, mert nekem így kényelmes, de a vélemények érdekelnek. Azért jelzek, hogy maradjunk ezen a vonalon.
2022. júl. 2. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Csak magát a kérdést olvasva bennem is felmerült, hogy nem helyes füllenteni. De amikor a részletes leírásban elolvastam, hogy ez évente mindösszesen két alkalom - a húsevés a húvéthoz és a Görög nyaraláshoz kapcsolódik, akkor rájöttem, hogy nem csak én, hanem te is túl szigorú vagy ezzel kapcsolatban.

Ha én csak húsvétkor és Görögországban a nyaraláskor gyújtanék rá, morális kétségek nélkül mondanám magamról, hogy nem dohányzom...

2022. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Így nézve hazugság, önmagad ámítása. Nem vagy vegetáriánus, ha néha eszel húst. Mondjuk úgy, hogy inkább növényeket eszel
2022. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os, ez érdekes meglátás. Én ugyan soha nem dohányoztam, de ismerősöktől többször hallottam, hogy "nem dohányzom, csak néha, ha buli van". A felnőtt dohányosoknak viszont nem jut eszébe megkínálni egy ilyen mondat után, hogy "na, most buli van, nézdmá milyen jó kis keresztelőn vagyunk, szippants egyet", míg nekem még így is szokták mondani, hogy "az ő pörköltje után biztos megnyalnád mind a 10 ujjad, gyere kóstold meg". :D El se tudom képzelni mit mondanának, ha fejtegetném az évi 2-4 kivételes alkalmamat.
2022. júl. 2. 19:12
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azon csodálkozom, hogy hosszú kihagyások után meg tudod enni, sőt kívánod alkalomhoz kötődően a húst és nem érzed büdösnek.


Mi 5 évig voltunk vegetáriánusok úgy, hogy a 4 tagú családból 2-en vegák lettek és nem volt kedvem kétfelé főzni.

Hozzáteszem, mi szerettük előtte is, utána is a húst, de amikor vége lett ennek a korszaknak, mindenféle húst büdösnek éreztünk. Csak vastagon fűszerezve, fokhagymázva csúszott le nagy keservesen.

És akkor miért erőltettük?

Mert tudtuk, hogy ez időszakos és egyébként szeretjük a húsos ételeket, + gyűlöljük a korlátokat az étkezés sokszínűségében.

2022. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

9-es vagyok és a lényeget lehagytam:


Te nem vagy vegetáriánus, de ha ezzel a füllentéssel könnyíted az életed, akkor felőlem nyugodtan csinálhatod!

Kárt ezzel senkinek nem okozol és ennél nagyobb hazugságokkal is nyugodt lelkiismerettel élnek emberek.

2022. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!