Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mikor szoktál enni?

Mikor szoktál enni?

Figyelt kérdés

Gyerekkotomban tömtek kajával, szóval nagyon nincs éhségérzetem.


A legtöbb női magazinban azt olvasom, hogy akkor vagy igazán éhes, ha megiszol egy pohár vizet, és még akkor is éhes vagy. Én így simán bírom 6-8 órát.


Akkor ezek szerint a napi 3 étkezés csakntársadalmi konvenció?



Mikor szoktatok enni?



2022. júl. 7. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Amikor az ideje van (pl reggeli 6kor, ebéd délben, este 6kor vacsora)
Amikor éppen eszembe jut
Amikor érzem hogy korog a gyomrom
Amikor már fáj a hasam az éhségtől
Egyéb
33 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem étkezem egészségesen, de megpróbálok egészségesebb dolgokat enni. A reggeli általában kimarad, mert nem nagyon vagyok éhes és muszájból nem akarok enni, pedig amúgy jó lenne, ha tudnék. De általában a reggeli az nálam kávé. Leghamarabb délben szoktam étkezni, majd amikor hazaérek a munkából. Ez délután 18:00 tájékán van. Ilyenkor eszem másodszor. Később már csak akkor szokta menni, ha társasággal megyünk valahova ez viszont nem mondható mindennaposnak. Ha pedig mégis megéhezem este itthon akkor eszek pár szelet felvágottat valami savanyúsággal vagy tejet és zabkását.
2022. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel és napkozben, amikor épp megehezem, de ez kb azonos időben van. A vacsora anlunk fix időpont, együtt eszünk, de ez is olyan időpont, amire az ember meg is éhezik.
2022. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. azonos időben minden nap. Szerintem jó a rendszeresség.
2022. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nagyjából azonos időben szoktam enni, 1-2 óra eltéréssel, de nem figyelek erre tudatosan, csak erre állt be a bioritmusom, ilyenkor vagyok éhes. Napi 2x eszem, általában 11-12-13h körül és este 6-7-8 körül és tökéletesen elég, nem szoktam nap közben megéhezni.
2022. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel csak kávé 1 korty tejjel. Aztán napközben 3-4x eszem.

10-11 körül(reggeli?), 2 óra körül ebéd (mindig főtt étel), este 6-7-kor vacsora (1 szendvics, vagy 2 lágytojás egy szelet tönköly pirítóssal, vagy 1 pár virsli mustárral, esetleg egy olívás stangli kaukázusi kefirrel, és hasonlókat)

Mivel éjjel 2-3 ig fent vagyok, 10 körül eszem valami tényleg semmiséget, 1 kovászos uborkát 1 szelet felvágottal, 2 paradicsomot egy szelet sajttal vagy 1 főtt tojással.

Ennyi.

2022. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Vagy esetleg ne női magazinokból tájékozódj.
2022. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%

Körülbelüli időpontok de:

10 és 11 óra között

13-14 óra között

17-18 óra között

21-22 óra között.

Ezek rendes kaják, szóval az ilyen megeszek 1 almát vagy 1 joghurtot, az nekem nem étkezés, az nasi.

2022. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
8-10 között reggeli, 16-20 között vacsora
2022. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel cukorbeteg vagyok (1-es tipus, inzulinos) tini korom óta, muszáj rendszeresen ugyanakkor ennem.

Reggeli 7:00- 7:30 között.

Ebéd 12:30-13:30 között.

Vacsora 18:30-19:00 között.

De gyerekkorom óta ezt szoktam meg.

Persze mondjuk nyaraláskor kicsit lazítok rajta, de akkor sem eszem össze-vissza (nem is lehetne), csak mondjuk mindegyik étkezés el van tolva 1 órát.

De én pl mindig éhes vagyok. Legszívesebben egész nap ennék.

2022. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!