Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő dolog a...

Mennyire elítélendő dolog a húsevés?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ezt írta


"Azért az állatoknak jobban, egy sertés 4-7 éves gyermek szintjén fogják fel a világot, ez olyan, mintha óvodás gyerekek milliárdjait vágnák le, hogy jóllakassák a húsevés szenvedélybetegségében teszik tönkre a Világot, de erről nem akarok vitatkozni."



2022. júl. 11. 13:31
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
81%
Az ember mindenevő, így fejlődött ki az evolúció során. Mindenevők vagyunk ha tetszik ha nem. Erre alakult ki a fogazatunk, bélrendszerünk stb.
2022. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
98%
Hozzáteszem, hogy a sertés is mindenevő, azaz akár az emberi húst is bepuszilja ha eléteszed.
2022. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az állatokkal bánnak a vágóhidakon,az brutális.Van erről több dokumentumfilm is,nézd meg őket.Vagy inkább ne nézd meg,nem bírnád,meg nem is tenne jót.
2022. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Ezen még hosszú évekig lehetne vitatkozni, mert egyesek szerint teljesen feleslegesen eszünk húst.
2022. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Semennyire. Én sem szívesen gondolok bele abba, hogy a hús amit ettem egy élőlény volt, de ez van, mindenevő vagyok, és szükségem van a húsra is.


Amit viszont el kell ítélni, az a normáltalanul zsúfolt állattartás, a kényszeretetés, és egyik-másik helyen az embertelen gyilkolás.

2022. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire.
2022. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

"Amit viszont el kell ítélni, az a normáltalanul zsúfolt állattartás, a kényszeretetés, és egyik-másik helyen az embertelen gyilkolás."

Azt persze el kell ítélni, csak már most is sír a pofátok, hogy 2000 forint egy kg csirkemell.

Ha hirtelen minden csirkét kegyesen tartanának és 12000 lenne az ára, mindjárt lehet jó lenne a zsúfolt csirke is.

2022. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

"Ha hirtelen minden csirkét kegyesen tartanának és 12000 lenne az ára, mindjárt lehet jó lenne a zsúfolt csirke is."


Talán nem kellet volna megnehezíteni a háztáji csirke tartást, és akkor 2000-ért sem kellene megvenni.

2022. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Az hogy a sertés (vagy bármilyen állat) minden téren egy kisgyerek szintjén van, baromság. Az a probléma, hogy viszonylag nagy mennyiségű állati/teljes értékű fehérjére van szükség nemtől és kortól függetlenül, persze arányosan, és ezt zöldségekkel nagyon nehéz megoldani. A száraz babban pl. hiába van kb. 20%, az megfőve kb. 10%, ugyanannyi főtt húsban kb. 30-40% tippem szerint. Elegendő teljes értékű fehérje nélkül az emberen szinte csak bőr és esetleg zsír marad, így lehet akár skinnyfat is. Én szeretem az állatokat, azokat is amiket esetleg megeszek, és maradok néhány vágóállatnál, többnyire csirkénél. Azokat ítélem csak el, akik "egzotikus" állatokat esznek, jellemzően külföldön, ha amúgy van más is, és nem vendégségben van. Tehát így önmagában nem tartom elítélendőnek.
2022. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Semennyire nem elítélendő, mindenevők vagyunk. Akkor is ha most nagy divat hogy gyilkosságról hisztiznek a vegák... Hozzátenném: nekem tök mindegy ki mit eszik, amíg nem akar agresszíven a saját étrendére téríteni, meg nem jön erőltetett bűntudatkeltő fa.szságokkal. Nem akar húst enni? Ne tegye. csak engem hagyjon békén az erőszakos agitálásával. Aki nem hülye, eddig is tudta hogy kerül a hús az asztalra, és holmi divatrinyálás miatt nem lesz vega.
2022. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!