Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A zabtejjel főzött puding...

A zabtejjel főzött puding néha nem áll össze hanem folyós lesz. Mi ennek az oka? Mitől függ hogy puding állaga lesz-e vagy folyós?

Figyelt kérdés

2022. júl. 31. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én is azzal szoktam csinálni, folyós két esetben marad (függetlenül attól, hogy mivel főzöd) - ha túl sok folyadékot adsz a porhoz, vagy ha túl rövid ideig főzöd. Mindkét esetben úgy tudod besűríteni, ha tovább főzöd (kis lángon, kevergetve, mert ilyenkor már könnyen odaég).
2022. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az #1 annyival kiegészíteném, hogy talán zabtejből egy icipicivel kevesebbet is elég tenni egy zacskó pudingporhoz.Csak azért gondolom így, mert a zabtejben nincs meg az a zsírtartalaom, mint a sima tejben, így kevésbé fogja össze.

Egyébként megpróbálhatod azt, hogy átszitálsz egy ek étkezési keményítőt, egy ek zabtejjel kikevered csomómentesre, és hozzáadod a pudinghoz, mint egy habarást.De ezt csak akkor, ha túl folyósra csináltad és semmi nem segít.Én csak sima tejjel főzök, de ez a módszer akármi sűrítésére működik.

2022. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a furcsa hogy csináltam már pudingot vízzel is és az is működöt rendesen.
2022. júl. 31. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Hát persze, a puding gyakorlatilag étkezési keményítő, meg aroma, esetleg kakaópor.A keményítő a vizet is besűríti, csak nem úgy, mint mondjuk a tejet, vagy egy tejszínes szószt.Vizesebb állaga lesz, ennyi.Valószínűleg sok folyadékkal csináltad.Tegyél még bele ilyenkor keményítőt, ahogy írtam.
2022. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!