Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem támogat a családom...

Miért nem támogat a családom az egészséges táplálkozásban?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rossz a kategória, de nem fogyókúra miatt szeretnék egészségesen élni.


Szóval eleve nagyon vékony vagyok, híznom is kéne, viszont nem chipsen akarok elhízni. Most egy ideje csökkentem az egészségtelen kaják mennyiségét, úgymint chips, csoki (bár azt amúgy sem ettem sokat), és több gyümölcsöt, zöldséget eszek. Még csak pár hete kezdtem, szóval még nyilván nem tökéletes a dolog, viszont a családom nem támogat ebben.


Legfőképp a két nagymamám, pedig nagyon szeretem őket, és ők is engem, tehát kérlek ne mondjatok rájuk rosszat.


Konkrét példa, hogy valamelyik nap jött pár távolibb rokon a mamámékhoz, és én is ott voltam. Az asztalon volt egy csomó rágcsa, popcorn, chips, és miegymás. Mivel még küzdök a dologgal, elhatároztam, hogy nem eszek semmit, ellenállok a kísértésnek. A mamám pedig elmondta a rokonoknak, hogy hát az XY fogyni akar, és hogy nem fog semmit enni. Úgy égett a fejem, de komolyan... 10 éves korom körül volt egy pár hónapos testképzavarom (pedig már akkor is vékony voltam), és állandóan azt hajtogattam, hogy fogynom kell. Ezt hamar kinőttem, és ma már csak röhögök rajta. Viszont szerintem ezt mossa össze a dologgal. És az egész rokonság most azt hiszi, hogy valami anorexiás vagyok. Nekem nagyon nehéz volt magam rávenni, és most végre sikerült, és ezt kapom. A szüleim támogatnak, az első szavamra nem is vettek több chipset, viszont az egyik mamám (akiről a történet is szól) azt hiszi, hogy le akarok fogyni, hiába magyarázom, a másik pedig állandóan hozza nekem a chipseket, és ha ott van, nem tudok ellenállni, viszont direkt kértem, hogy ne legyen. Náluk ez a divat, hogy még a számban van a leves, és jön a kérdés, hogy mit hozhatok, ezzel nincs gond, mert kedvességből mondja, viszont ha azt mondom, hogy semmit, köszönöm, akkor is hozza.


16 éves lány vagyok, tehát azért számít ennyit a szülők, nagyszülők véleménye.


4 éve foglalkoztat a dolog, és végre elindultam a jó úton, és ezt kaptam...


Igazából legfőképp tanácsokat várok, hogy mit csináljak, de bármit szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.



2022. aug. 19. 12:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy rossz a kategória, a családi kapcsolatokba kellett volna tennem. Most már mindegy.
2022. aug. 19. 12:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte furcsa lesz nekik, hogy másképp táplálkozol mint eddig, aztán megszokják. Ismertem olyan lányt, aki nem evett húst ( tizennégy éves volt akkor), míg az egész családja húsevő volt. Elfogadták, hogy ő így szeretné.
2022. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mama, nem fogyni akarok, hanem egészségesen enni.
2022. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es: köszönöm, remélem igazad lesz.


3-as: ezt már mondtam, viszont sajnos nem használ. :(

2022. aug. 19. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, olyan nincs, hogy egészségtelen kaja. Ehetsz csipszet, popcornt, csokit, amit akarsz, a lényeg, hogy mértékkel. Szóval semmi bajod nem lesz attól, ha néha egy-két darabot betolsz.

A nagymamák meg olyanok, hogy etetnek. Mindenki ismeri azt az érzést, amikor elmegy nagyihoz látogatóba, akkor 20 kilóval nehezebben köszön el, mint amennyivel belépett az ajtón. Ez egy nagymamabetegség, kár ezen gondolkodni, el kell fogadni és kész.

2022. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Okés, hogy ehetek, viszont nem szeretnék, hiszen megvagyok nélküle, akkor meg minek. Nyilván ha valami alkalom van, akkor nem érdekel, eszek, viszont olyan évente 2-4 szokott lenni.


A többivel egyetértek, és köszönöm a választ.

2022. aug. 19. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!