Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Napi hányszor és hogyan...

Napi hányszor és hogyan isszátok a kávétokat?

Figyelt kérdés

Én napi 1 kávét iszok reggelente.

Kapszulás eszpresszó kávét.

Fahéjjal,mézzel és hozzá 1 db 10 g completa kávétejszínnel.



2022. szept. 18. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
3 kávét, de próbálom visszafogni magam, hogy csak kettő legyen. Tejjel és cukorral, de sokat vagyok mozgásban úgyhogy változó milyen formában tudom meginni, van, hogy automatás vagy 3 az 1-ben, de néha beülök egy kávézóba vagy benzinkútra illetve ha tényleg összejön egy nyugis nap akkor lefőzök egy kotyogósat, de van itthon egy kicsi automata főzőm is. Sőt néha energiaitalt is szoktam a változatosság kedvéért, kedvencem a Red Bull.
2022. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Napi egy kávé, csészéből, kézzel a számhoz emelgetve. Igyekszem lassan meginni és élvezni minden percét a kávézásnak.
2022. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Munkanapon, munkahelyen délben.

Darálós kávéfőző van, rövidet készítek bögrébe, felengedem tejjel, felmelegítem és kis mézzel ízesítem.

Itthon semmit.

2022. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

A kávébabot egy kis magyar pörkölöböl rendelem, általában 250 vagy 500 grammot egyszerre. Mindíg más fajtákat rendelek(már ami a földrajzi származását illeti), de az Yirgacheffe régió a kedvencem.


Reggel kimérem a 30 gramm kávét, bele az örlöbe(1Zpresso JX-Pro)


Pour over módon készítem a kávét: egy ilyen egyszerü müanyag nevenincs filtertartót és DM-es filtert használok.

450 gramm víz megy a 30 gramm kávéba.

Ebböl a végén lesz két adag, egyenként 190 gramm kész kávé, egyik az enyém, másik a páromé. Egy kakaós csigával ez a reggelim.


Általában kora délután iszunk egy másodikat, de azt már csak 20 gramm kávéból(+ 300 gramm víz, így lesz 2x125 gramm kész kávé)


Cukrot meg tejet nem teszünk bele.

2022. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti22 ***** válasza:
40%
Általában egy délelőtt, egy délután, újhullámos kávé kotyogóssal elkészítve, természetesen cukor vagy tej nélkül, azok elnyomják a kávé ízét.
2022. szept. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!