Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is kevesebbet költ bevásár...

Más is kevesebbet költ bevásárlásoknál mostanában, mint régen?

Figyelt kérdés
Nálam a heti bevásárlásnál régebben 10 ezer ft körül költöttem, most meg 7-8 ezer ft-ot. Igaz, sokkal jobban odafigyelek arra, hogy mit veszek meg, és többször meggondolom, hogy belerakjam a kosárba. Bár otthon azért gyakran szembesülök vele, hogy alig vettem valamit, és nagyon nehéz beosztani 1 hétre. De a rágcsálnivalót, édességet kihagyom, amit régebben sinán megvettem. A legolcsóbb dolgokra próbálok fókuszálni, és ahhoz igazítom hogy mit főzök belőle. Ti hogy vagytok ezzel? Ugyanúgy megveszitek azokat amit előtte, akár 2x -es áron is?

2022. szept. 22. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanannyi. Csak most az akciok alapjan tervezek menut.

Chipset stb eddig se vettem soha

2022. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Én eleve nagyon ritkán szoktam venni nasit és hasonlót. Még a kenyeret, kalácsot is otthon sütjük.

Amúgy is "jó" minőségű dolgokat szoktunk venni, viszont azt figyeltem meg, hogy azok nem drágultak olyan mértékben, mint az olcsóbb kategóriás termékek, így kb. nem nagyon érzem a változást.

2022. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem szűkölködünk, de engem akkor is sokkolnak az árak. És bizony nem "röpködnek" a kosaramba olyan nasik, gumicukrok, csokik, stb. ami nem feltétlenül szükséges.
2022. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kaja lesz az utolsó amin spórolok. Ruhát és hasonlókat csak akkor veszek ha valami nagyon szükséges, a rezsin is spórolunk, stb de a kajából még egyelőre nem engedtünk semmit. Jobban figyeljük az akciókat de ennyi.
2022. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt pár évben kifejlesztettem egy rendszert arra, hogyan maradjak tudatos a bevásárlásnál és hogyan ne pazaroljak kaját. Szerencsére nem kell ezen spórolnom, megveszem ugyanazt, mint eddig, érezhetően drágábban.
2022. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
beb#szna
2022. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Időnként beleröppent a kosárba pár felesleges étel, jellemzően nasi. Azokat most kerülöm, így kb. a pénzemnél vagyok.
2022. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Nálam is megvannak az általad leírt számok, csak én nem hetente, hanem naponta költök ennyit. Heti 10 ezerből mit lehet venni, levegőt?
2022. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nálunk eljött a vég. Mikor már azt mondom a csokira, hogy ne vegyünk...
2022. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem... Pedig ketten vagyunk a kajára. Én vagyok, aki imád enni, de azért próbálja az egészségesebb kajákat enni. Imádom a salátákat, zöldséget, gyümölcsöt. Na de azért a jó magyar konyhát is, ha egszséges, ha nem. Párom az, aki normál kajából keveset eszik, na de édesség, és mindenféle sós nasi

az jöhet. Szóval nem vagyunk olcsó étkűek. Év elején kb. 15-17 ezerből vásároltam be magunknak egy hétre a lidl-ben, és ebbe belefért a már akkor sem olcsó rák is nekem (95%-ban ott veszem ami kell), de így is heti legalább kétszer menza kaját is ettünk. Sokkolt, amikor ez az összeg felkúszott 28-30 ezerre. Azóta sem igazán tudtam csökkenteni ezt az összeget, pedig próbálkozom, és mondunk le erről-arról. Furcsa, valaki írta, hogy inkább ruháról mond le. Én úgy vagyok vele, hogy ezek még nem drágultak annyit, úgyhogy most veszem meg, ami kelleni fog, mert tuti ez lesz a következő, amit emelni fognak...

2022. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!