Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igen, a lecsós kérdés ihletett...

Igen, a lecsós kérdés ihletett, hogy kérdezzek. Miért féltek ennyire Ti, fiatalok pl. az alig 3 hónapja fagyasztott ételektől?

Figyelt kérdés

Megfőzi, lefagyasztja dobozolva, de megkérdezi, hogy jó-e még, lehet-e bajuk tőle? Félreértés ne essék, a lányom pont ilyen. Hiába mondom neki, hogy ne parázzál már, mégis mi bajod esne, de a már két napja lejárt fagyasztott zöldborsót se eszik meg? Á, én ezt nem értem, de tényleg. Miért változott ekkorát a világ, hogy élelmiszerek terén ennyire féltek? De beszélhetnék hűtőben tárolt kefírről, tejfölről is. Már másnap nem jó. Pont a mai világban. Mondjuk én járok jól, mert idehozza, nem kell megvennem.

De akkor sem értem, mi ez a nagy "ijedősdi". :)



2022. dec. 5. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Én azt nem értem, hogy az ilyen fiatalok mind állami gondozottak voltak, hogy se anyjuk se nagyanyjuk? Mert az egy dolog, hogy mondjuk az első 20 évükben be se tették a lábukat a konyhába.... De egy sms vagy telefon az anyucinak...? Ennyi kommunikáció sincs?


Persze az is érdekes, hogy manapság MINDEN információ egy kattintásnyira van, ráadásul ezerrel jönnek a reklámok pl. az élj maradéktalanul kampányban is, hogy a "lejárat" nem azt jelenti, hgoy aznap éjfélkor pontban megromlik az a kaja. :-DDDD

2022. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Boldogok a tudatlanok :)


Gondolom nincsenek élelmiszerbiztosági ismereteid, azért nem érted ezt. Nyilván a nem rég lejárt dolgoknak semmi bajuk általánosságban, de a falra tudok menni az ilyen “max f.sok egyet tőle” mentalitástól

2022. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Még egy dolog eszembe jutott. Keresztlányom, aki most már 5 éves, átszokott jönni hozzám. Adtam neki egy aznap lejárandó jó minőségű joghurtot. Boldogan kanalazta, amikor megjelent az apja, mert indultak haza, és konkrétan lecseszett, miért adtam oda a gyereknek.


És itt a lényeg: 5-15 ezerért veszik az immunerősítőt, mert max. egy hetet jár oviba, mert állandóan beteg a kislány. Nem hinném, hogy a gyümölcsjoghurttól. Friss ropogós kenyeret sem ehet, pedig imádja.


Remélem, értitek a kérdésem lényegét,nem szeretnék senkit fikázni, csak a lényeget nem értem.

2022. dec. 5. 12:23
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Alap, hogy SEMMIT nem dobunk ki, mielőtt meg nem szagoljuk, meg nem nézzük alaposan.


Ezt kell megtanítani a gyerekeinknek.

2022. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2.Ilyet nem írtam, hogy max. fosok tőle. Az nem én vagyok.Hidd el, tudom a határokat.
2022. dec. 5. 12:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Még annyi,aztán befejeztem a szómenést. A kislánynak semmilyen ételintolenciája nincs! Nem azért nem ehet kenyeret, mert gluténérzékeny.
2022. dec. 5. 12:32
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

#3: hát ez kész! :)))


Arra már csak legyintek, mikor a tizenhuszonéves divatgluténmentesek ezzel akarják szuperegészségesnek tekinteni a táplálkozásukat...

De hogy ártatlan, fejlődésben lévő kisgyerekeket fosztanak meg alapvető tápláléktól, az már nálam eléri a kiskorú gondatlan veszélyeztetése btk-paragrafust... :-s

2022. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jav.: ételintorenciája
2022. dec. 5. 12:36
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Ééééés ezért utálom a sok divatgluténos hülyéket - mert

1. miattuk engem is annak hisznek

2. megveszik a kenyeret, pusztán, mert bebeszélik, hogy az "nekik jó" - lehet, hogy nekik MINDEGY, de mi nem vehetünk gluténos ételt, ha a sok bunkó elviszi előlünk :(

2022. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel engem is ki lehet kergetni a világból, pedig még nem vagyok öreg. Az a dátum nem azt jelzi (és sosem jelezte), hogy utána ehetetlen, veszélyes, ki kell dobni. Az csak egy jelzés, hogy ha betartod a tárolási szabályokat, akkor a gyártó addig garantálja a termék minőségét. Ha átléped a dátumot, utána is simán lehet hibátlan a termék, de azt már nem tudja garantálni a gyártó. Viszont ez sem azt jelenti, hogy jobb kidobni, mert a minőségromlás nem egyenlő a megromlással, sőt. A legtöbb esetben annyi történik, hogy a termék íze már nem lesz olyan friss, nem lesz ropogós, stb.
2022. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!