Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Kinek van most...

Ez miért van? Kinek van most igaza? (rizs főzés)

Figyelt kérdés

Számolom a kalóriát, és nem szeretem másra bízni ezt itthon, mert előfordult olyan, hogy hazudtak. Például megkértem őket, hogy 100g tésztát főzzenek ki, mire hazaérek, aztán kiderült, hogy direkt nem 100got főztek, hanem 150et, mert, hogy egyek többet. Képtelenek felfogni, hogy 50g rengeteget jelent.


Ma ugyanez történt, és gyanús lett valami:


Kifőztek egyben 400g szárazon mért rizst.

Elosztottam 4 felé, és 1-1 tálba ~400g lett főve.


Nekem ez gyanús lett, mert sosem volt még ennyire tele a tál.


Kifőztem 100g-ot külön 2x, és 1-1 tálba a főtt rizs 300g lett.

Térfogatra is kisebb, mint az, amit ők főztek. Így feljött az a kérdés bennem, hogy megint szándékosan többet csináltak.


Állagra ugyanaz a két módszer, legalábbis nem kemény egyik sem.


Ők állítják, hogy 400g volt. Viszont annyiszor átvertek már, hogy nem tudok hinni nekik.


Létezik, hogy hiába nem kemény egyik sem, de az, amit ők főztek az több ideig volt főve, emiatt nehezebb és több térfogatra?


Vagy esetleg az lehet a háttérben, hogy mivel több lett egyszerre kifőzve, azért ez sokkal több vizet vett fel? Ők egyben 400g-at főztek ki, én külön külön.



2023. jan. 15. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerű. Mérd le mielőtt megeszed. Több vizet vesz fel, ha bő vízben főzik puhára, mint amikor kevesebb víz gőzében puhul meg a rizs. Ez az én tapasztalatom.
2023. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Mérd le mielőtt megeszed."

Ezt nem feltétlen értem.


Mindkét módszer le lett mérve.

A. 400g szárazon

B. külön külön 100g 4x.


Az "A" módszerrel négyfelé osztva 400g lett főve

A "B" módszerrel 4 felé osztva 300g lett főve

2023. jan. 15. 14:26
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha már oda folyamodnak, hogy hazudnak lehet hogy evés zavar áll fent nálad? Nem akarok messzemenő következtetést levonni, csak elgondolkoztam..
2023. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem áll fenn ilyen.


Egészséges a súlyom, hetente járok edzeni. Szimplán, csak mivel 35kg feleslegtől szabadultam meg, ezért még mindig azt hiszik, hogy nekem enni kell és tömnének mindent belém, ha kell, ha nem..

2023. jan. 15. 14:29
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a biztos akkor, ha magadnak csinálod a dolgokat.


Bár szerintem ennyire megrögzülten számolni mindent egyfajta evészavar, mondom ezt úgy hogy én is benne voltam ebben. Én is fogyás miatt kezdtem aztán betegesen számoltam mindent és van az a pont amikor már nem normális ez. De nem ez a kérdés úgyhogy nem offolok.

2023. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne mástól várd, hogy számolgassák neked a grammokat. Ha még nem is bízol bennük, akkor meg pláne nem.
2023. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a súlyod, ami miatt, ennyire nem bíznak benned?
2023. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként valószínűleg túltoltad a fogyókúrát, és azért nem bíznak benned, mert átcsúsztál egy evészavarba.
2023. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6# Nem várom el. Ők akarják ezt csinálni. Csak nem értem, miért csodálkoznak azon, hogy nem bízom bennük, amikor már 4x átvertek ezzel..


Az a biztos, ha magamnak csinálom, köszi a válaszokat!

2023. jan. 15. 15:02
 10/18 anonim válasza:
77%

Igen tudom, aki nem hasonlóasn egészségtudat zavaros az nem értheti,...


"...direkt nem 100got főztek, hanem 150et, mert, hogy egyek többet. Képtelenek felfogni, hogy 50g rengeteget jelent."

Aki nem "betegedett" bele az önálltató egészséges életébe, az egyszerűen a 15g ból kivesz egy mittudomén 1 evőkanállal és megeszi amennyi az álltala gondolt/igénylet.

2023. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!