Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gluténérzékenyek! Ha lenne...

Gluténérzékenyek! Ha lenne egy gyógyszer, ami által garantáltan ehettek gluténos dolgokat, mi lenne az, amit először megkóstolnátok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 19. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Francia krémes
2023. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pizzát ennék a helyi pizzériából, mert isteni.


Igazából az utazástervezésnél lenne sokkal könnyebb dolgom, mert nem kéne mindenhová kaját vinni magammal - csomagolt ebéd szinten!


Vagy pl amikor NEM fapadossal utaztunk másik országba és feltüntettem, hogy ételérzékeny vagyok, erre kaptam valami "normál" tésztás ebédet. KÖSSSZ :D


Amikor az usába repültünk, ott semmi baj nem volt :) ezzel.

2023. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én 3 éves koromban lettem gluténérzékeny, úgyhogy egyáltalán nem tudom milyenek a gluténos kaják.

Tuti elmennék valami all inclusive szállodába egy hétre és degeszre enném magam.

#2-es, ezt nagyon átérzem. Elég sok helyen nincsenek igazán tisztában azzal, hogy mi az a glutén. Rám akarják erőltetni a teljes kiőrlésű meg mindenféle kenyereket és sehogy nem akarják megérteni, hogy abban ugyanúgy van glutén.

A kedvenc párbeszédem mikor gyros tálat akartam enni:

-Gluténmentes a gyros tál?

-Igen.

*Pár perc eltelik*

-Neked szószt nem teszek bele.

-Miért?

-Mert abban van tej.

:)

2023. jan. 20. 14:33
 4/5 anonim válasza:

Igen, hihetetlen, hogy ennyire nem ertik. Hiaba magyarazom el szazszor, utana ugyanugy el kell mondanom megegyszer. Kedvenceim:

-egy kicsit se ehetsz belole? Csak kostold meg,,

-jaj minek dietazol, nem vagy kover, olyan buta vagy

-akkor a panirt ne edd meg


Es a tobbi es a tobbi -.-


Amugy en mindent ennek, befalnek azt hiszem egy jo pogacsaval kezdenek, vagy egy frissen sult ropogos kenyerrel. De utana mindent is megennek. Felvagottakban is van gluten meg a sushiban is ami a kedvencem

2023. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor te is szépen kapod az ívet.

Még egy vicces jelenet, ami eszembe jutott:


-Van mirelit rántott hús a fagyasztóban, ki tudok sütni neked párat.

-Köszönöm, nem kérek, mert glutén van benne.

-Ohh nincs abba semmi olyan, tiszta műanyag az egész.


Amúgy a felvágottak tapasztalataim szerint szinte kivétel nélkül gluténmentesek.

A sushi is gm általában (kivéve például a surimiset meg amiben ilyen tempurázott dolgok vannak) , csak a szójaszószban szokott búza lenni.

2023. jan. 28. 17:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!