Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a savanyú...

Mit lehet csinálni a savanyú vagy ízetlen gyümölcsökkel?

Figyelt kérdés

Szeretném a gyümölcsöket, de sokszor ráfázok velük. Vagy brutálisan savanyúak (pl mandarin, kivi) vagy jobb esetben csak simán ízetlenek (pl alma, stb)


Most pl van majdnem egy kiló mandarinom és majdnem egy kiló kivim, ettem belőle egyet-egyet de förtelmes savanyú mind.

Így semmi kedvem megenni…


Mit lehet ilyenkor kezdeni vele, hogy ne a komposztra kelljen dobni? Lehet belőle csinálni valamit? (Amihez nem kell sok hozzáadott cukor)


2023. febr. 23. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Talán meg kellene várni, hogy beérjenek... A kiwinek kifejezetten segít, ha meleg helyiségben van tárolva érésig.
2023. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Hát én megveszem a boltban, nem én szedem le túl korán a fáról. :D

A kivi eddig mindig hamar megromlott nekem ha nem hűtőben tároltam… mi a titka a melegben való tartós tárolásnak?

2023. febr. 23. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Kompótot kell készíteni belőlük. A levét lehet ízesíteni, fűszerezni.
2023. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
2023. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha a kivit állni hagynod egy pár napig,akkor megpuhul.Úgy egy kicsit édesedik is.Vannak ilyen termések amik leszedés után is "érnek"finomodnak még.És a kivi az pont ilyen.
2023. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2


Persze.Mert keményebb állapotában könnyebb szállítani.A banánt is leszedik zölden.Hogy ne rohadjon meg a több ezer kilómétrenyi út során.Az szintén beérik magában.

2023. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

#1#

A kereskedőknél sokszor éretlen a gyümölcs, azokat sokszor utóérlelni kellene, de éretten viszek a boltokba, gyorsan tönkre is megy.

Ez a kereskedők hibája, nem a vevőnek kellene az utóérleléssel foglalatoskodni.

Kérdező: az uutóérlelést az erilén gázok gyorsítják, ami a jó minőségű almából, banánból is kiszabadulhat - lásd a 4-es választ.

2023. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni amit a #4-es írt, csak a cikk szerint citrusféléknél nem működik. Arra még kéne valami mert imádom a mandarint, de 10-ből max 2-3 alkalommal finom amit veszek, a többi olyan mint a citrom. :(
2023. febr. 23. 14:10
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

8



Hát a mandarin az inkább csak megrohad az idő múlásával.Ott nincs ilyen lehetőség.

Esetleg mártsd bele mézbe a gerezdeket.Az megédesíti.

2023. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Csinálhatsz belőle smoothie-t is.
2023. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!