Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a mosogatókagylóba esne/éri...

Ha a mosogatókagylóba esne/érintkezne az ételetek, még megennétek?

Figyelt kérdés

Olyan esetben kérdeztem, hogy a kagyló láthatóan nem koszos, de mondjuk van benne ételmaradék.

Csak mert gusztustalannak tartom ezt, de azon gondolkodom, hogy ha mégis megeszek egy ilyen ételt, attól lehet-e bajom?



2023. márc. 27. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Én a mosogatót mindennap tisztítom, tehát igen, simán megenném ha beleesne. Ha van benne más ételmaradék, akkor viszont nem.
2023. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, az én konyhámban pl a tojás vagy zöldségpucolás az úgy történik, hogy megtöltöm a mosogatót vízzel, és abban hámozom a cuccost.


Önmagában semmi baja nem lesz a mosogatótól, ha az rendesen ki van takarítva.


Amitől komoly bajod lehet, ha pl nyers szárnyas vagy sertéshús volt benne, vagy valami mérgező kemikália (pl dugulás hárító) és nem volt elmosva utánna.


De egyébként egy percig sem koszosabb mint a konyhapult, a killincs vagy a hűtőajtó.

2023. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2023. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 mondjuk ha nyers hússal érintkezik az étel, és mondjuk megeszem, már abból is baj lenne?
2023. márc. 27. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4, még akkor sem feltétlenül, de ha már kész étel és nyers húslé találkozik, az kockázatosabb.


Konkrétan mit eljtettél bele, és ezt még meg fogod főzni? Le lehet mosni? Megszívta magát mosogató lével?

2023. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Ez nem mostanában volt, csak még kiskoromban az anyám egyik nap spagettit készített és az meg hozzá ért a mosogatókagylóhóz (vagy az oldalához). Nem lett bajom belőle, de kíváncsi voltam rá hogy amúgy lehetett volna-e bajom belőle.
2023. márc. 27. 15:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódd túl, nem hiszem.


Meg szerintem a tányérokon is kb az volt, ami a mosogatóban, mert előtte ott lett elmosva az is.



A gáz az, ha a tyúksz@ros tojás meg a fejes saláta még a nokedli előtt találkozik a szatyorban, és nincs jól átmosva.

2023. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Én akkor sem enném meg, ha előtte takarítottam volna ki, és egy atomnyi baktérium sem volna benne. Egyszerűen ilyen vagyok, nekem az már kukába való.


Tudom, finnyás vagyok, de ez legyen a legnagyobb bajom az életben.

2023. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kitakarítom, szóval igen, megvenném.
2023. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, megenném.
2023. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!