Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A rumaromában van alkohol?

A rumaromában van alkohol?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen nincs.
2010. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy az 1. is írta, az aromában nincs, pont azért, hogy az ezzel készült édességet bárki fogyaszthassa. Még a sütőrumban is van kevés alkohol, én is ezért szoktam az aromát használni, az íz megvan, de lehet vezetni, és az sem baj, ha valaki gyógyszert szed, kismama, esetleg kisgyerek.
2010. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor miért van rajta, hogy etilalkohol 7%?
2010. okt. 25. 14:54
 4/11 Kriszti83 ***** válasza:
78%
A kérdezőnek igaza van, minimális alkoholt tartalmaz, ami a sütés során elpárolog. A kókuszgolyónál viszont kicsit érezhető.
2010. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Van benne alkohol, főleg ha rá van írva. A multkor vettem mandulaaromát, abban volt 79 % de lehet hogy több, nem emlékszem.
2010. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"multkor vettem mandulaaromát, abban volt 79 % de lehet hogy több, nem emlékszem."


Ez egész biztos nem igaz, még a legerösebb rumban is csak 54 % van, az aromában meg csak annyi, amennyivel az izanyagokat ki tudják oldani, ami egész minimális.

2010. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor a következő kérdésem :D : kókuszgolyót (sütés nélküli édességet) nem ehet az, aki utána még vezetni akar? Kimutatja a szonda?
2010. nov. 3. 22:44
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
nincs, azért "aroma" hogy pl gyerekeknek készült sütibe ezt tesszük rum helyett. Íze ugyanaz, csak nem tartalmaz alkoholt.
2010. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha rumaromával készíted, akkor természetesen nem mutatja ki a szonda. Csak a negró színezi el.
2010. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez egész biztos nem igaz, még a legerösebb rumban is csak 54 % van, az aromában meg csak annyi, amennyivel az izanyagokat ki tudják oldani, ami egész minimális."


Nos mivel nem voltam biztos benne megnéztem:


[link]


Erről az aromáról van szó. Az üveg hátulján olvasható: Összetevők: etil-alkohol 70(!) % ...stb.


A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:00


A kérdező kommentje:

2010. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!