Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A jázmin kellemes illatával...

A jázmin kellemes illatával nemcsak szép kertekben, illatosítókban, hanem némely fekete teák élvezetekor is találkozunk. Hogyan nevezik azt az anyagot, amely ezért az illatért legfőképpen felelős?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de attól, hogy kellemes, én speciel allergiás vagyok rá. :) A jázminra meg a gyöngyvirágra, másra nem, még a parlagfűre sem. :)
2010. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az anyag a jasmon.

így néz ki a molekulája: [link]

2010. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. okt. 26. 11:39
 4/4 anonim ***** válasza:

nem a fekete teákat ízesítik vele eredetileg hanem magából a jázminból főznek teát! szüleim nem egyszer voltak már Kínából onnan szoktak hozni.

elsőnek: te valószínűleg nem a jázminra vagy allergiás, hiszen tudtommal hazánkban nem honos, így nem nagyon találkozhatsz vele.. hanem a jezsamenre, nem? nálunk a népnyelv ezt is jázminnak hívja. [link]

(a szüleim botanikusok.. azért csak ragadt rám vmi:P)

2010. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!