Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha iszom egy kis pohár pezsgőt...

Ha iszom egy kis pohár pezsgőt (kb egy deci), mennyi idővel később vezethetek? 26 éves, lány vagyok.

Figyelt kérdés
Ma este lesz egy eljegyzési buli, ahol illendő megjelennem. Nem akarok taxizni, mert nincs tízezer forintom erre. Kb másfél órát maradnék, csak az illem kedvért megyek el.
2010. dec. 4. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Egyél rá valami sósat, felszívja az alkoholt. Én nem igazán törődnék az idővel, nem valószínű, hogy a rossz időben a rend őreibe botlasz. És nem első dolguk igazoltatásnál sem a szonda. Szóval egy pohár pezsgőt nyugodtan, semmi baj nem lesz tőle.
2010. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

voltam már lakodalomban is úgy, hogy nem ittam egy korty alkoholt se, bulikban is voltam úgy, hogy nem ittam semmit, elmész és mondod, hogy vezetsz, ezért nem iszol :)

ezen az ég egy adta világon senki nem fog megsértődni, mivel ők is tudják, hogy az ördög nem alszik, tehát simán belefuthatsz a rend (h)éber őreibe..


de az első válaszolónak is igaza van, az esély kicsi rá, de megvan...

2010. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az kb. 1 óra, lányoknál kicsit több, de sz.tem max 1,5.

És a szonda szempontjából tökmindegy, mit eszel, iszol előtte, közben, utána.

2010. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ittam kb egy decit, ettem előtte, utána, másfél óra múlva hazajöttem. Sajnos ez nem az a fajta társaság, aki megérti, hogy valaki nem iszik, mert vezet, és a legnagyobb pofátlansá, ha nem koccintok el az egészségükre egy pohárral. Szóval ez van sajnos, de családtagokról jól vagy semmit :(
2010. dec. 5. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!