Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a teáskannában benne marad...

Ha a teáskannában benne marad a teafilter órákra vagy napokra (miközben fogy a tea), az lehet káros az egészségre?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 09:58
 1/6 anonim válasza:
72%
Nem hinném...
2008. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Valahol azt olvastam, hogy ha sokáig benne hagyod a filtert a teában az nem szerencsés, mert káros anyagok oldódnak ki belőle. Arra sajnos már nem emlékszem, hogy mi.

De a filteres tea szerintem egyébként sem egészséges, tele van szeméttel és mindegyiknek ugyanolyan íze van. Az ömlesztett teafű az igazi :-) És mindegyiknél meg van határozva, mennyi ideig kell/szabad áztatni a füvet a vízben, hogy megfelelő ízű és hatású legyen.

2008. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a csersav ázik ki belőle ha hosszan van benne hagyva, ettől csak az ize keserű
2008. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Huu nagyon egyetertek a masodik hozzaszoloval! Nem lesz jo izu a tea ha sokaig bennehagyod. Megkeseredik.
2008. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Max a csersav lenne nem egészséges, nekem pl. ha sok, fáj tőle a gyomrom néha. De azt olvastam hogy gyógyír pl. ha hasmenésed van. És lassítja a koffein hatását.
2008. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
90%
Öt percnél tovább semijen tea füvet nem kell áztatni valóban a csersav miatt sőt a filter vagy a sima tea kivétele után is képes nagyon be sötétedni(gyümölcs tea kivétel) citromlével lehet egykicsit tovább tárolni de a frissen főzőtt az igazi. Ugyan ezért nemjó az állott kávésem.
2010. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!