Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Télen hidegen vagy melegen...

Télen hidegen vagy melegen isszátok az üdítőket?

Figyelt kérdés
Mert én személyszerint meg nem tudnék melegen inni egy kólát, de semmilyen rostos üdítőt se. Amúgy azért kérdezem, mert nekem vagy 4-5 ismerősöm is melegen issza télen. Én csak az nem értem, hogy egy 23 fokos lakásban minek meleget inni, nem kint van mínusz 10 fokban.
2011. márc. 17. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én mindig a hideget iszom :D nem bírom a meleget. és ez nem csak az üdítőre vonatkozik..:D jó imádom a nyarat..:D meg a főtt ételeket.:D stb. de üdítőt semmi féle képp nem iszom melegen :D 14L
2011. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidegen, üdítőket általában mélyhűtőbe teszem mert a hűtőhideg nem elég hideg. :D Pedig nálam a lakásban sincs 23 fok télen, inkább olyan 15... De attól még sokkal finomabb hidegen. (Ásványvizet, esetleg gyümölcsléket megiszok szobahőmérsékleten is mondjuk, de szénsavasakat kizárt.)
2011. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidegen iszom. Hogy lehet meginni a kólát és a többi üdítőt melegen? Ilyet még nem hallottam. Bár az egyik ismerősöm meg a lekváros kenyérre hagymát karikáz. Akkor inkább a meleg üdítő. :)
2011. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Itt az ellenpélda: én télen-nyáron melegen iszom őket, nyáron is melegítem előbb, hűtőbe sose teszem. Mindezt azért, mert nagyon nem bírja a torkom, kaptam már erős torokgyulladást nyáron is hideg üdítő miatt, illetve gyakori vendég az alsólégúti gyulladás, köhögés is nálam ezek miatt, úgyhogy soha semmilyen hideget nem iszok, nem eszek. Sokáig fagyit se ettem, most elszopogatom már, de előtte a számban felmelegítem. Hát ez van.
2011. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

:D A meleg kóláról kb. a mosogatólé jut eszembe. Hidegen még jó, a szénsav sokat segít rajta, de az is például ha kimegy belőle (sokáig áll a pohárban), akkor már nem valami jó az íze. A roktoslé is jobb hidegen. Soha nem melegíteném fel.

Egyébként hogy kell ezt elképzelni? Mennyire melegítik fel és hogy? Csak hagyják a szobában állni, vagy fűtőtestre teszik? Mikrózzák? Vagy hogy?

2011. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem esik jól, hogy ilyen jól szórakoznak a meleg kólán, mert nem jókedvemből vagyok ilyen érzékeny, viszont ezzel együtt sem találok semmi érdekeset a meleg üdítőben. Miért ne lehetne úgy is inni? Én például sokáig hagyom a meleg szobában, vagy ha gyorsan kell, akkor a fűtőtestre teszem. Illetve sosem hagyom, hogy lehűljön igazán, ezért nem teszem a hűtőbe sosem.
2011. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én télen csak meleg italokat iszok mert mandula gyulladást kapok . nekem a meleg tea és a forralt bor télen a király
2011. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azért mert az átlag nem úgy issza. Te érzékeny vagy, oké, de a legtöbben szerintem nem kapnak torokgyuladást egy kis hideg italtól. És szerintem akkor is fura ha valaki melegen issza ezeket. Kb. pont annyira mint amit az egyik előző írt.. lekváros kenyér hagymával.
2011. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%-os, ne vedd magadra. Nem akartalak megbántani, vagy ilyesmi. Rossz az, ha valamire ennyire érzékeny az ember. Apukám a kefírt szokta "előmelegíteni" a fűtőtesten, hogy ne fájduljon meg a foga. A meleg kólát valahogy úgy képzelem el, mint mikor nyáron a 40 °C-ban bent hagyják néhány órára a kocsi ülésén, nem a szobahőmérsékletű üdítőre gondoltam. Ezért kérdeztem a kérdezőtől, hogy mit is jelent itt a "meleg".
2011. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

kólát ritkán iszok,teázok,azt melegen vagy szobahőmérsékleten

bolti teát is szoktam,azt is szobahőmérsékleten

kólát ritkán szoktam,azt hűtőbe teszem,gyümölcslevet meg ahogy eszembe jut

2011. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!