Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ballagásra valami finom,...

Ballagásra valami finom, laktató és nem drága menüt tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
kb:40 főre
2009. febr. 28. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Étteremben szeretnétek elfogyasztani az ételt, onnan rendelni, vagy házilag elkészíteni? Ha otthon, saját kezűleg, akkor vannak ötleteim.
2009. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
40 főre otthon akarsz főzni? Az egy kisebb lagzi! Szerintem rendeljetek egy közeli étteremből! Hidd el olcsóbban fogsz kijönni belőle és még kínlódnotok sem kell!
2009. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itthon akarjuk megcsinálni a vacsorát vagy ebédet ezt még nem döntöttük el.Várom a tippeket,és előre is köszönöm.
2009. márc. 1. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor készülj fel! Vannak nagy üstök, fazekak, tepsik a háznál?

Jó kis tyúkhúsleves, de 40 főre csak egy üstben tudod megfőzni!

Főételnek rántott hús, sült csirkecomb, sült csirkeszárnya, fasírt, esetleg rántott karfiol. Köretnek lehet többféle, párolt rizs, sült krumpli, krumplipüré, vegyes zöldségköret.

Desszertnek pedig torták, esetleg nagynénit, keresztszülőket, nagyikat meg lehet kérni, hogy süssenek egy-egy tepsivel valamit!

2009. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát ennyi főre otthon nem főznék az biztos. De ha a konyhai felszereléseid adottak hozzá akkor én lehet hogy inkább gulyás levest készítenék. Vagy marhából vagy babgulyást, mert a húsleves szerintem kicsit macerásabb, de én levest nem is készítenék. Csinálnék viszont rengeteg hidegsalátát, majonézes kukorica, krumpli, francia saláta, hagymás krumpli sali, svéd gomba sali stb... Készítenék rántott halszeleteket, rántott husikat csirke és disznó vegyesen, tepsiben sült husit, töltött csirkecombokat vagy töltött dagadót,egybensült fasírozottat, esetleg cigány pecsenyét. A sültkrumpli ennyi embernek macerás. Ezért is jobb a hidegtál. Ezek az ételek laktatóak is. Esetleg rizst ha szeretitek de én azt nem csinálnék. Esetleg rakott krumplit mert az olcsóbb és egyszerű. Ha a sütit is ti sütitek és nem rendeltek, akkor sajtos rúd, vagy sajtos töpörtyűs pogi, gyümölcs torta, persze joghurtos, Mirinda szelet, Tiramisu, kókusz kocka, keksztekercs. Ezeket már előtte való nap meg lehet csinálni és akkor ráérsz a frissen sülteket a ballagás napján elkészíteni. A sült husit is megcsinálhatod előtte való nap. Én még csinálnék sonkatekercset, kaszinó tojást is és tojáskrémmel töltött paradicsomot, paprikát. Hát persze ezek sem olcsó dolgok, de úgy gondolom, hogy a mai világban semmi sem olcsó pláne ennyi főre számolva. Sikeres sütés főzést kívánok és sok kitartást hozzá.
2009. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

1. :) Számolj fejenként minimum egy ezressel, de szerintem így sem ússzáok meg 40.000 alatt, ha beleszámoljátok a piát, a főétel(eke)t és a csemegét.

2. Ha ilyen sokan lesztek, szerintem teljesen fölösleges egy komplett menüsort összeállítani, mert nagy a szórás az emberek ízlése között. Készítsetek svédasztalt és vegyetek műanyag evőeszközöket, mert nem kell akkor annyit mosogatni.

3. Jól mutatna a svédasztalon pl. krumplisaláta (ez nem kerül sokba), egy jó nagy adag fasírt (a tepsiben sütött "vagdalt" verzió, mert nem kell kínlódni a kis golyókkal), pogácsa, egy-két fajta (a meleget jól bíró) édes aprósütemény, egy nagyobb adag sült, valami kevésbé hízlaló saláta a hú-de-wellnes-lányoknak. Mi hasonló nagy összejövetelekkor például 'amerikai napot' tartunk, mert a svédasztalra a hamburger és a hot-dog hozzávalói, salátafélék, finom pite és muffin kerül.


Így például nem is kell levest főznötök.

2009. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A svéd asztalos megoldás nagyon jó ötlet,mert gondolkoztam azon hogy előtte 1-2 nappal már elkezdem amit lehet,hogy ne az utólsó napra maradjon minden.Nagyon szeretek sütni ,édességből is olyat akarok aminek pl:puhulnia kell a tésztának mert az megint hamarabb elkészíthető.Amit nagyon jó ötletnek tartok még a műanyag tányérok és evőeszközök ezt biztos megfogadom,húslevest nem nagyon akarnák mert hamar romlik de a babgulyás is jó ötlet.Köszönöm a tippeket.
2009. márc. 1. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom...de beszállok egy kis sütivel,pogácsával!keresztanya
2009. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi keresztanya a hozzászólást és a segítséget előre is
2009. márc. 10. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!