Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik a legfinomabb instant...

Melyik a legfinomabb instant kakaópor? Esetleg bolti kakaó?

Figyelt kérdés

Egyik sem jön be igazán, mindegyik inkább csak édes és cukros, de azt a kellemes, "folyékony csoki" élményt nem sikerült elérni.

A suliban volt a büfében eszméletlen finom kakaó, az egész biztos valami bolti lötty. Hasonlót szeretnék elérni itthon, vagy megtudni, melyik lehetett.

Nem ma volt, még 10 éve, és hiába vettem többféle kész kakaót vagy instant port, semmi sem olyan.


Már csokit is próbáltam felolvasztani és belekeverni, de még az étcsokik között is akad, amelyiknek szánalmasan kevés a kakaótartalma.

A hagyományos kakaópor és cukor keveréke sem az igazi, és elég macera elkészíteni is.


Szerintetek melyik a legcsokisabb, legkakaósabb kakaópor?


2011. máj. 29. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A kakaó és az iható ("forró") csokoládé nem ugyanaz, ezért nem találod, amit keresel. A Csdburryt próbáltad már? Én azt szeretem, meg a Milkáét.
2011. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy mit NE vegyél. Cadbury forró csoki. Na az a márkához képest elég gyenge termék.
2011. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kakaóporból kevert kakaó sosem lesz olyan, mint az az igazi "bolt kakakó". Nem tudom, hogy azokat hogy készítik, de nem ugyan az a kettő.

Amikor még kisiskolás voltam, kaptunk néha olyan kakaót a menzán tízóraira, ami ilyen szögletes "tejfölös" dobozban volt, fóliával a tetején, na azt szerettem a legjobban.

Néha szoktam venni a boltban zacskós kakaót (szóval olyan csomagolásban, mint a zacskós tej), de a legtöbbre nem is azt írják már, hogy kakaó, hanem hogy kakaós ital, kb. annyi a különbség, mint a tej meg a reggeli ital között (permeátum), de azt hiszem, talán a Mizo kakaó az nem permeátumos, hanem rendes tejből van.

2011. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még anno az iskolatejes korszakban volt poharas kakaó, ha jól emlékszem 2 Ft 40 f -be került.

Az instantak szerintem nem olyan finomak, mint a normál kakaóporok.

2011. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A müller kakaó ital a legjobb :)
2011. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!