Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szénsavas vagy szénsav mentes...

Szénsavas vagy szénsav mentes ásványvíz a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Szerintem ha szénsavmentest akarok inni, akkor ott a csapvíz...
2011. máj. 30. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szénsavas víz: a természetes szénsavas víznek literenként legalább 1000 mg szénsavat kell tartalmaznia. Az igazán értékes ásványvizek (gyógyvizek) az ásványi sók mellett szénsavat is tartalmaznak. A szénsav kitágítja a felszíni ereket, aminek következtében fokozódik a bőr, a bőr alatti kötőszövetek és az izmok vérellátása, ami fokozott anyagcserével is jár. A szénsavas vízben való fürdés serkenti a szívműködést azáltal, hogy a szívkoszorúerek kitágulnak, Fürdőkúra keretében a szénsavas vizeket elsősorban szív- és érrendszeri megbetegedések kezelésére javasolják. Javasolják továbbá különböző szervek nem megfelelő vérellátása esetében is, pl. a cukorbetegség egyes eseteinél, bizonyos mozgásszervi betegségeknél, időskori mészhiánynál.


A többit meg itt találod:

[link]

2011. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Itt pedig az ellenpélda:

[link]

2011. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én kizárólag szénsavmentes ásványvizet iszok. Igazad van, ott a csapvíz, de nálunk az ihatatlan, úgyhogy marad az ásványvíz. A szénsavas vizet, üdítőket nem szeretem.
2011. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 eNerdzsy ***** válasza:
66%
Nekem orvos mondta, hogy éveken át tartó szénsavas ásványvíz fogyasztás hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.
2011. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
66%

Érdekes én eddig úgy hallottam,hogy a szánsavmentes. Nem az internetről,hanem ismerősök,családtagok mondták,hogy az orvos ezt mondta. Én is így gondolom.

Ezt is hallottam:

1. a szénsavas italok kimossák a csontokból a Ca (kalciumot)


2. A szénsavas italok puffasztanak, ami nem jó a gyomornak.

2011. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szénsavas a jobb, és engem nem nagyon érdekel, milyen hatása van. Amúgy is jó, ha egy hónapban egyszer iszok olyat.
2011. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem a mentes ásványvizet! Csapvíz ügyben csatlakozom ahhoz a hozzászólóhoz, akinél ihatatlan a csapvíz. Ugyanis az országban vannak olyan területek, ahol kimondottan sz@r a csapvíz. És mivel nem akarok mindenféle fertőzést összeszedni, marad az ásványvíz.

Szénsavasat egy jó ebéd után szeretek inni, mert akkor jól esik kicsit "szétcsapatni" a kaját.

2011. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én kifejezetten rühellem a szénsavas vizet! Csak akkor iszok,ha már nagyon muszáj. Ellenben szénsavmenteset sem iszok,mivel ott a csapvíz. Azok kevesek közé tartozom ahol tiszta és egészséges a csapvíz. Ha megszomjazok bármikor 2-3 pohárral biztos megiszok. Azt azonban már nem tudnám megmondani,hogy melyik az egészségesebb a szervezetre.
2011. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére a csapvíz nálunk finom, ennyi előnye (is) van ÉK Mo-nak. :)

Nem tudom, egyesek gyomrát bántja a szénsav, másokat puffaszt, de nekem csak a szénsavas az igazi ásványvíz. :)

2011. máj. 30. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Van szénsavmentes, van enyhén szénsavas és van erősen szénsavas ásványvíz. Én inkább az enyhén szénsavasat vagy az erősen szénsavasat szeretem jobban az ásványvízben.
2011. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!