Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diópótlék keverék (bontatlan)...

Diópótlék keverék (bontatlan) szavatossági ideje 2011. 04.20-án lejárt. Fel lehet még használni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem használnám fel, elég régen lejárt a szavatossági ideje, de szagold meg nem büdös-e és kostóld meg nincs-e avas íze.
2011. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kóstol -> ha nincs avas íze: megesz

-> ha avas ízű: kidob

2011. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen kóstolás nélkül is kidobnám, mert szinte betegesen félek a lejárt szavatosságú dolgoktól, csak titkon reméltem, hogy esetleg megnyugtató módon még fogyasztható.
2011. júl. 3. 09:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a szavatossági idő azt jelenti, hogy a gyártó addig vállal a termék minőségére garanciát. Tehát egyes termékek még jóval a szavatossági idejük lejárta után is fogyaszthatók.

Nekünk van itthon házi termésű diónk, mogyorónk, amiről ugye sose tudni, hogy mikor járna le a szavatossági ideje. Csak a kóstolás segít az ügyön. Ha nincs avas íze, akkor használhatod nyugodtan, semmi bajod sem lesz tőle.

2011. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
No igen, de nagy különbség van dió és diópótló között, ki tudja abban mi van.
2011. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szavatossági idő csak irányadó, nem szentírás. Indulj ki az angol elnevezéséből például!

A lényeg az, hogy meg kell kóstolni. Valamint nézd meg az összetevőit, van-e benne olyasmi, ami valóban gyorsan romlik. Ha nincs, akkor biztosan jó, pláne ha kap egy hőkezelést.

2011. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te alapból kidobnád, akkor szerintem dobd ki!


Én ugyan azt mondom (sőt megvagyok győződve róla) hogy semmi baja sincs. De ha te ebből megcsinálod a sütidet, akkor úgyis azt fogod érezni, hogy valami nem stimmel vele és még az is előfordulhat, hogy ez miatt rosszul leszel.

Na nem azért, mert valóban rossz, hanem mert beleképzeled.


Velem már volt olyan, hogy készitettem valamilyen kaját amiről úgy gondoltam, hogy már nem jó, és meg is ettem. Elég rosszul lettem tőle és csak amikor a párom hazajött és közölte, hogy nem volt semmi baja az alapnak, akkor lettem egy kicsit jobban.

Idióta az emberi tudat :-)

2011. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem is dobd ki, de amúgy szerintem a még felhasználható diópótléknak is rossz íze van, ne ronts el vele semmit, inkább tegyél bele igazi diót. (bár ki mit szeret, ugye:)
2011. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kidobtam. Sajnos éppen kifogytam a dióból (nagyon szeretem), ezért gondoltam a diópótlóra.
2011. júl. 3. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!