Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan ételeket,...

Mondanátok olyan ételeket, recepteket, bolti termékeket amik egyáltalán nem vagy minimális mennyiségben tartalmaznak sót? Léteznek ilyen tejtermékek, kenyérfélék, húskészítmények pl. sajtok, felvágottak egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sómentes diétán vagyok péntek óta és szinte semmi ötletem sincs mit főzhetnék, ehetnék. Az édes tésztákat nem igazán szeretem, és egyébként sem ártana változatosan és rendesen táplálkoznom, mert 3 nap alatt 2 kilót fogytam. A főétkezéseket nehezen de megoldom, de ha napközben ennék valami hideg kaját tippem sincs. Szinte állandóan éhes vagyok, és ennem is kellene, mert babát várok.
2011. aug. 1. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
annyit tudok, hogy a vöröshagyma sós ízt ad az ételnek, na nem olyan, mintha megsóznád, de kellemes.
2011. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elöször: a három nap alatt NEM fogytál, hanem a felhalmozódott vizet vesztetted el. Eh nem baj, söt a sószegény diétának éppen ez az egyik célja. Nem kell félned, ez nem fog folyamatosan igy menni, ha helyreáll a vizháztartásod, akkor megáll.


Bármiylen zöldségfélét ehetsz - salátának lehet teljesen só nélkül, ha öntetnek kefirt vagy joghurtot teszel rá.

Kenyérfélét jobb, ha sütsz magadnak, mert sómenteset nem nagyon tudsz venni - de nagyobb pékségben érdeklödhetsz, mert esetleg lehet, hogy tartanak keveset.

A tejtermékek közül a sajtok kivételével bármi jó, a túróféléket tudod zöldfüszerekkel izesiteni, ki lehet a sót kerülni velük.

Tudsz húst (karaj, disznócomb, csirkemell, csirkecomb) lesütni - szintén füszerezd, a zöldek elég izt adnak, nem szükséges hozzá só, ezeket tudod hideg felvágottként is enni. Fasirtot is süthetsz, a zöldfüszereken kivül tehetsz bele nyers zöldségeket is összeapritva, és szintén lehet hidegen is enni.

2011. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Kissé macerás külön főznöm magamnak, de végül is kiadja az időm.
2011. aug. 4. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb dolgot fözd nagy adagban és fagyaszd le, akkor kevesebbet kell naponta pepecselned, és késöbb, amikor már elnehezedsz, akkor nem kell annyit vacakolni.
2011. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!