Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan vihetnék az iskolába...

Hogyan vihetnék az iskolába egészségesebb tízórait?

Figyelt kérdés
Általában péksütit vagy szendvicset viszek az iskolába. De ezektől eléggé lehet hízni, és mivel itt volt a nyári szünet ezért ezekből kevesebbet ettem, és láccik is rajtam. Mit vihetnék a sok péksüti helyett, ami viszont tápláló is de mégsem hizlal annyira?
2011. szept. 1. 21:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Van az a törvény, hogy : ami jó, az erkölcstelen, vagy hizlal. Ilyen az élet. Vigyél zöldborsófőzeléket pár kisütőssel, és edd azt, ha olyat is tudsz vinni.
2011. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%

gyümölcs :)

ajánlom az almát körtét :)

pl (nem tudom mennyi a délelőtti adagod) de ha viszel 2 almát meg egy szendvicset kilehet vele tartani :)

2011. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Én készítettem egy listát magamnak arról, hogy miket vihetek, mindjárt bemásolom. :D

Amúgy én általában müzliszeletet szoktam és csokistejet (nem túl egészséges, de ha csak egyet iszol, az nem vészes), ami még így rögtön eszembe jutna, az a gyümölcs, joghurt, gyümölcsös üdítők.


A lista:

ital: víz, tea, üdítő, csokistej

étel: müzliszelet, 2-3 db diétás keksz, 1 csomag jóreggelt, gyümölcsök, sóspálcika, joghurtok (gyümölcs és natúr), rozskifli.

Persze ez nem mind egyszerre. :)

Nem túl hosszú lista, de ezvan, ezt kell szeretni.:D


14/L

2011. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Az utolsó listájából stimmel a víz, a tea, a joghurt és a rozskifli. A többit nem nagyon ajánlanám. És persze a gyümölcs.
2011. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Kis dobozban rakj be nyers salátát: jégsaláta, paradicsom/paprika/kígyóuborka kockázva, sárgarépa/káposzta csíkozva, esetleg némi sajt kockázva vagy csíkozva, mellé pedig tegyél egy adag öntetet (akár készen vásárolt, zacskósat, így biztosan nem folyik ki. Ha az öntetet frissen, fogyasztás előtt öntöd rá, nem szottyad össze.
2011. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
85%
Hideg pacal egy karély kenyérrel kovi ubival omnomnomnom
2011. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A többiek meg ott eszik melletted a finom sonkás orsót majonézzel-ketchuppal... a suliban nem lehet hosszú távon kibírni az egészséges étkezést. :(
2011. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt találsz sok mindent.

2011. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

teljes kiőrlésű kenyér/kifli+pulyka/csirkesonka, sovány sajtok, sajtkrémek, főtt tojás, +zöldség

zabpehelykása-otthon megfőzöd, kis dobozba be, hozzá egy pohár joghurt és valamilyen gyümölcs felkockázva

zabpehelyből tudsz sütni palacsintát, gofrit, túrógombócot ha nem tudsz lemondani a péksütikről

teljes kiőrlésű/zablisztből csinálj pogácsát (pl káposztást, túróst) hozzá tea

egy doboz ivójoghurt(natur)/kefír+rozskifli

turmix(gyümölcs+zabpehely+tej)

joghurt/kefír, cukormentes müzliszelet, fehérjeszelet, tej/zabtej, túró kenyérre kenve+zöldfűszer, cottage cheese, mozzarella light sajt, tolle light kockasajt

gyümölcsök, kölesgolyó/extrudált rizs, köles, aszalt gyümölcs, almachips, sótlan mogyoró, pisztácia-ezekből kevset, korpás kekszek, zabkekszek tejjel

2011. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hm.. a Pacal tetszik.. fúj nem csak vicceltem:d

Szoval..hátigen..saláta.. de azt sem ehetek mindíg..hamar megunnám ez a baj :/ Bár igen, ezeken kívül nem nagyon van más választásom.. víz,gyümölcs,sali..

2011. szept. 1. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!