Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Budapesten milyen minőségű a...

Budapesten milyen minőségű a csapvíz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

"Ki a Duna vizét issza, saját vizét issza vissza"

ennyi :)

2011. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%
Jó minőségű. Ivóvíz. Egyik ismerősöm sosem ásványvizet, hanem csapvizet iszik. Miért? Nem budapesti vagy?
2011. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Én vásárhelyi vagyok, és a pesti csapvíz szerintem nem valami jó, én nem szeretem. Tiszta klór az egész.
2011. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nemmondommeganevem válasza:
66%

Kellően rossz minőségű :)

Lényegében ami az egyik csatornán befolyik, az kicsit lejjebb tisztításra kerül. Ez pedig a pohárba kerül. Mindenféle ízesítés nélkül nagyon pocsék íze van. Persze tiszta (elvileg), de az íze nem olyan, mint Nyugaton a határ közelében.


Szoktam mondani, hogy igénytelen embereknek ez is jó. Akik egész nap szaron, hugyon és hányáson mászkálnak... bűzben, azok ezt nem érzik.

2011. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
72%
Kb. ihatatlan. Nem csak hogy iszonyat magas a mésztartalma, de borzalmas az íze is. Egyik nap kifogytam az ásványvízből, kénytelen voltam egész nap azt inni, utána három napig kerülgetett a szapora.
2011. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten több vízműtelep van, így nem egységes a víz minősége a különböző kerületekben.

Én szekszárdi vagyok, na ott tényleg ihatatlan a víz. Egyszerűen felkavarja az ember gyomrát. Ehhez képest a pesti (14. kerület) kimondottan finom.


Egyébként a legtöbb helyen a szennyvizet tisztítják és forgatják vissza, szóval ebből a szempontból nem rosszabb, mint bárhol máshol.

2011. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk a XIII. kerületben iható volt, legalábbis én nem éreztem rossznak ízre, viszont az ásványvizet mindig is jobban szerettem, inkább azt ittam, pedig ízre nem más.. nem tudom, lehet kemény volt a csapvíz, azért...
2011. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
én fosok tőle napokig,szerintem nem véletlen.
2011. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
38%
4. kerületben is nagyon finom a ví. olyan, mint az ásványvíz! én azt iszom szinte!
2011. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nem Budapesti vagyok,de jártam már párszor ott több helyen..voltam olyan helyen ahol belekóstoltam a vízbe és kiköptem mert olyan klóros volt. Volt ahol jobb volt. Budapest nagy város...Van ahol jó van ahol klóros a víz..
2011. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!