Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kezdek rászokni a teákra,...

Kezdek rászokni a teákra, ajánlanátok nekem finomakat, és ha valami különlegesség honnan tudom beszerezni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A karamellás tea nagyon finom!Bárhol belehet szerezni.Az árkádban van egy teaház ,ahol rengetekféle van.Ha az earl grey-t szereted,akkor ott van egy blue flower nevű ami isteni finom :)
2011. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Culinaris üzletekben sokféle különleges tea kapható: [link]
2011. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a Herbária teákat ajánlom.Igaz nem olyan finomak, de nagyon pozitív hatással vannak az emberre.

Ha finomságra vágysz, akkor Pickwick

[link]

2011. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy filtereset vagy szálasat szeretnél, pesti vagy, esetleg vidéki, és milyen teát szeretnél: feketét, zöldet, vöröset (rooibos), fehéret, ezek közül ízesített lehet-e, vagy sima legyen, ill. a gyümölcsteát és gyógynövényeset szereted-e?
2011. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A filteres vagy szálas mindegy, zöld teám van nagyon jó, abból nem kell több, onnantól bármi jöhet ami igazán finom:) És Budapesti vagyok.
2011. szept. 25. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy állsz anyagilag, de én mindennapi fogyasztásra pickwick teát iszok, illetve liptont. A pickwicktől nagyon szeretem a citromos teájukat, a liptontól meg a russian earl greyt.


Néha viszont leülök nyugodtan teázni, ellazulni. Ilyenkor teaházban vásárolt száraz teát iszok, rendes kis csészéből, stb. :) Az 1000 tea teaházból szoktam vásárolni, itt van a honlapjuk, találsz a teákról leírásokat:

[link]

A Bai Mu Dan-t csak ajánlani tudom (a kínai fehér teák között találod meg), illetve a Puerla Yunnan Tuo Cha-t (kínai puerhteák között van). De még rengeteg finom van, amit ittam a teaházban, kísérletezgetni kell... :) Ráadásul ezek tényleg minőségi teák.

2011. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, biztos ki fogom próbálni:) Leginkább filterest iszom, de néha, leginkább ünnepek környékén szoktam venni a családnak szálas teát/teakeveréket, eddig Big Benből vettem, nem is olyan drága, általában kipróbáltam ott a teát, és csak azt vettem meg ami ízlett, de volt, hogy benéztem, pláne az elején, így annyira nem merek kísérletezni, és csak olyanokat kóstolok meg amik már másoknak is bevált.
2011. szept. 25. 22:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, nagyon ajánlom a Zöld Teknős teaházat. Rengeteg féle teával, részletes leírással. Ha beültök ketten (többen) 1-1 kancsó teára, többfélét meg tudtok kóstolni, és ha ízlik, venni belőle.

A Demmers is jó.

Filteresből jó minőségű a Twinings és a Dilmah, egyik sem olcsó. Szeretem a Twiningsből az Irish és English Breakfastot, brutál erős teák, régebben kevés cukorral ittam, most már nélküle, üresen. Szeretem a meggyeset is belőle. Ezek feketet teák.

De tényleg nem rossz a Pickwick sem, az olcsóbb. Ennél olcsóbbat már nem nagyon érdemes megvenni, mert nem jó minőségűek.

Legjobbak a teaházakban kapható szálas teák, de sok velük a macera. Vagyis nem sok, de több, mint a filteressel. Én munkahelyen filtereset iszom, otthon meg szálasat.

Az Árkádban ajánlott teázóban nagyon jó az Earl Grey és a kedvencem, a Sunny Island (ez kissé narancsos fekete tea, de nem narancs ízű!). A Zöld Teknősben a Thunder Dance.

Szoktam még rózsateát venni az Arénában lévő teaboltban (a Tesco előtt van), az kissé édeskés tea, és talán Demmers teaház, de nem biztos.

Vettem már orosz karavánteát, de sajnos nem emlékszem hol, azóta is keresem, mert nagyon finom volt.

2011. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Zöld Teknőst énis csak ajánlani tudom,az nem messze van a westendtől.Ott a desszert teák nagyon jók :)
2011. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld kéz.
2011. szept. 26. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!