Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol árulnak szerecsendiót?

Hol árulnak szerecsendiót?

Figyelt kérdés
Hol és mennyiért lehet kapni szerecsendiót? egész szerecsen dióra gondolok azaz nem gyárilag csomagolt őröltre hanem a kész növényre(zöldség-e vagy gyümölcs nemtudomigazán)
2011. okt. 3. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a szerecsendió egy termés

árulják a virágát, a héját ill. az egész magot

csomagoltan vásárolhatsz nem őrölt formában, 3 dió van egy csomagban 200-300 Ft körül

2011. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
körülbelül nagyságra mekkora 1db? egy normál dióhoz képest? meghogy ennek milyenrészeivannak? keményhéjú vagy puha?
2011. okt. 3. 18:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és bármelyik nagyobb hiper- és szupermarketben kaphatsz
2011. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A mi éghajlatunk alatt nem terem, de szerintem a környező országokban sem. Az élelmiszer-üzletekben (fűszerek között) kizárólag csomagolt formában tudod megvenni. Ez pont olyan, mintha fahéjat, szemes borsot, vagy hasonlókat akarnál a piacon zölden vásárolni.
2011. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

2-3 cm átmérőjű

elég kemény, csak reszelni tudod

én a virág és héj formátumokkal még nem találkoztam, csak magával a dióval

2011. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szerecsendió a szerecsendiófa termése, ez diószerü, kb mogyoró méretü, de kerek formája van. Ezt szokták az ételbe reszelni és úgy izesitenek vele. A szerecsendió-virág a nevével ellentétben nema virága a fának, hanem a diónak a külsö része, mint amilyen a rendes diónak a zöld burokrésze.
2011. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddig valaszokat..

nekem egyébként reszelésre kéne maga a dió..kb 6-7darab egész szerecsendióhoz mennyiért juthatok hozzá pl T*scoban?

(léyneg hogy frissen legyen reszelve ezértnemjó az őrölt)

2011. okt. 3. 18:51
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Az utóbbi években sem szerecsendiót egészben,sem virágot nem lehet kapni,csak reszelve.
2011. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
A fűszerek között találod, olyan csomagolásban is előfordul mint pl. egy bors, vagy majoranna, ezért a feliratokat olvasd. Én knorr-t szoktam venni, 3 db van egy zacsiban. Néhány 100 ft, bármelyik nagyobb boltban találsz.
2011. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bonnbo válasza:
100%
Kedves Kérdező. Én szerecsendiót a Metro áruházban szoktam vásárolni, nagy műanyag dobozban 40 szem körüli mennyiség?- még soha nem számoltuk meg- 1000 forint körüli összegben van.
2011. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!