Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Házilag készített, de ki nem...

Házilag készített, de ki nem főzött nudlit, derelyét le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Szeretjük a derelyét is,meg a nudlit is,de olyan babrás,hosszadalmas elkészíteni,hogy arra gondoltam,csinálok pár adagot előre és lefagyasztom.Meddig állna el,ha eláll?Jó íze lesz kifőzve?
2011. okt. 4. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az ipari fagyasztásnál gyorsan érnek el -30-40 fokot úgy is hívják gyorsfagyasztás. Ilyenkor apró jégkristályok képződnek. Házi fagyasztóban ezt nem lehet megcsinálni ezért nagyobb kristályok képződnek amik kiolvasztáskor roncsolják az ételt és nem lesz olyan mint a gyorsfagyasztott.
2011. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lefagyaszthatod a nyers tésztát, de felhasználás előtt ne olvaszd ki, hanem fagyott állapotban tedd forrásban lévő vízbe, és úgy főzd ki. Olyan lesz, mintha frissen készítetted volna. Egyébként néhány hónapig simán elvan a fagyasztóban.
2011. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

persze, egy tálcán fagyaszd le, majd zacskózd be. ahogy írták, fagyottan főzd ki.

semmi baja nincs fagyasztva, és is szoktam, sőt gombócot is.

2011. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam évek óta derelyét csinálni+lefagyasztani; pont emiatt:hogy macerás. Tálcán lefagyasztom őket, majd zacskóba teszem.

Ugyanúgy mint a mireliteket,utána forró vízben kifőzöm.

Ha nem engeded le a hűtőt, (vagy olyan a hűtőd, hogy gyorsan leolvad, kb.1-2 óra)akkor semmi bajuk nem lesz, csak ne hagyd még picit se kiolvadni.(mert pl öszzeragadhatnak)

2011. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat és a hasznos válaszokat!Valamelyik nap akkor neki állok a gyártásnak :)
2011. okt. 4. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a lényeg, hgy egyesével fagyjanak le, aztán csomagolhatod őket egybe, és főzéskor fagyottan (egyenesen a mélyhűtőből) zúdítsd a vízbe.
2011. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!